Жорий йилнинг 14 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 15 январь кунидаги бир қатор чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 14 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 15 январь кунидаги бир қатор чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 14 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 15 январь кунидаги бир қатор чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 14 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 213 миллион киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 205 миллион 500 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 102 миллион 510 минг куб метр табиий газ етказиб бериш режалаштирилган бўлса амалда 101 миллион 103  минг куб метр табиий газ етказиб берилди. Шу билан бирга республика истеъмолчиларига жами 1 минг 937 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 14 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан  11 минг 972 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
“Тошкент ИЭС” АЖ 2,10-сон энергоблокларда жорий таъмирлаш ишлари олиб борилмоқда.
Шунингдек, 14 январь куни соат 11:00-16:00 вақт оралиғида “Sergelitumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан туманнинг “Қум Ариқ” МФЙдаги кириш кўчаларидаги электрон газ ҳисоблич ускуналарни Давлат қиёслов кўригидан ўтказиш ишлари олиб борилганлиги сабабли, “Қум Ариқ” МФЙдаги 298 та ерли аҳоли хонадонларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилди.
2021 йилнинг 14 январь куни соат 11:00-17:00 вақт оралиғида “Olmazortumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Гулзор” МФЙ, “Шумилов” кўчасида жойлашган ўрта босимли ер усти газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, “Гулзор” МФЙдаги 85 та ерли аҳоли хонадонларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Қарши шаҳрининг “Буюк турон” маҳалласи ҳудудидан ўтган юқори босимли газ қувурида аниқланган авария ҳолатини зудликда бартараф этиш мақсадида, 2021 йил 14 январ куни соат 15:00 дан 17:00 га қадар  Қарши шаҳрининг “Буюк турон”, “Темир йўлчи”, Қарши, Арал ҳамда Худойзот маҳаллаларида табиий газ таъминоти тўхтатилди.
Тошкент вилоятининг Паркент тумани Ойбек, Обжувоз, Гулбоғ МФЙ, Дўстлик, Бахор, Гостанфат, Мустақиллик, О.Паркатий кўчаларини табиий газ билан таъминловчи ер усти ўрта босим газ қувурини “Зил” русумли юк машинаси уриб юборганлиги сабабли юқорида кўрсатилган кўчаларда жами 700 та аҳоли хонадонларида 2021 йил 14 январь соат 16:30 дан табиий газ таъминоти вактинчалик тўхтатилганди. Авария ишлари тугаллангандан сўнг барча истеъмолчилар огоҳлантирилиб табиий газ таъминоти  қайта тикланиши маълум қилинган.
Шеробод туманига етказувчи юқори босимли газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, мазкур тумандаги 4 695 та хонадон ва 85 та улгуржи истеъмолчиларда бугун, 15 январь куни соат 13:00 дан 15:00 гача табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Қарши шаҳрининг Шайхали ҳудудидан ўтган юқори босимли газ қувурида пайвандлаш ишлари олиб борилгани сабабли бугун 15 январь куни соат 15:00 дан 17:00 га қадар Қарши шаҳрининг Равоқ, Узуннаво, Тўқманғит, Обидида Шайхали, Гулистон ва Кўчкак маҳаллалларида табиий газ таъминоти тўхтатилди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 14 января текущего года и ряде мероприятий за 15 января
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 14 января текущего года и ряде мероприятий за 15 января
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 14 января текущего года и ряде мероприятий за 15 января.
За 14 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 213 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 205,5 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями планировалось поставить потребителям 102,510 млн. кубометров природного газа, а фактически поставлено 101,103 млн. кубометров. Также потребителям страны поставлено 1,937 тыс. тонн сжиженного газа.
На Ташкентской ТЭЦ в настоящее время ведутся ремонтные работы на энергоблоках № 2, 10.
В Сергелийском районе столицы вчера, 14 января, с 11:00 до 16:00 проводилась государственная сравнительная проверка электронных газовых счетчиков на улицах, следующих к фермерскому хозяйству «Кум Арик». В связи с этим была временно приостановлена подача природного газа местным домохозяйствам.
В Алмазарском районе столицы 14 января с 11:00 до 17:00 проведены ремонтные работы на наземном газопроводе среднего давления, проходящем по улице Шумилова. Во время работ была временно приостановлена ​​подача природного газа в расположенные здесь домохозяйства, после ремонта газоснабжение восстановлено.
В г.Карши ремонтными бригадами 14 января были экстренно устранены неполадки на газопроводе высокого давления, проходящем по территории махалли Буюк Турон. В связи с этим с 15:00 до 17:00 отсутствовало газоснабжение в махаллях Буюк Турон, Железнодорожник, Арал и Худойзот, которое после ремонта возобновлено.
В общей сложности 700 домохозяйств Паркентского района Ташкентской области остались без газоснабжения в результате аварии, совершенной 14 января грузовиком ЗИЛ. В связи с аварийной ситуацией в 16:30 подача природного газа была временно приостановлена, после её завершения потребители были уведомлены о случившемся и объявлено о возобновлении подачи природного газа.
Сегодня, 15 января, в связи с проведением ремонтных работ на газопроводе высокого давления в Шерабадском районе Сурхандарьинской области с 13:00 до 15:00 было приостановлено снабжение природным газом 4695 домохозяйств и 85 оптовых потребителей района. После ремонта газоснабжение было восстановлено.
Также сегодня,15 января, в г. Карши в связи с проведением сварочных работ на газопроводе высокого давления, проходящем через Шейхалинский район с 15:00 до 17:00 была приостановлена ​​подача природного газа в махаллях Карши Равок, Узуннаво, Токмангит, Обидида Шайхали, Гулистан и Кочкак. Газоснабжение после завершения работ восстановлено.