• “Иссиқлик электр станциялари” AЖ бошқарувида ўзгариш юз берди
“Иссиқлик электр станциялари” AЖда Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазири раислигида кенгайтирилган йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда Aбдураҳмонов Фарҳод Мамурович “Иссиқлик электр станциялари” AЖ бошқарув раиси этиб тайинланди.
Фарҳод Aбдураҳмонов ўз фаолиятини 2004 йилда “Фарғона иссиқлик электр маркази” аксиядорлик жамиятида бошлаган, у ушбу корхонада турли лавозимларда ишлаган, 2015 йилдан буён акциядорлик жамиятининг бош директори лавозимида фаолият юритиб келаётган эди.
Шунингдек, Aбдуҳамид Тўраббоевич Жўраев “Иссиқлик электр станциялари” AЖ бошқарув раисининг Иқтисодий масалалар бўйича ўринбосари этиб тайинланди.
Aбдуҳамид Жўраев бунга қадар “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” AЖ Иқтисодиёт ва молия бош бошқармаси бошлиғи лавозимида ишлаб келаётган эди.

• Произошла смена руководства АО «Тепловые электрические станции»
Под председательством Министра энергетики Республики Узбекистан в АО «Тепловые электрические станции» состоялось расширенное совещание.
На совещании Абдурахманов Фархад Мамурович назначен председателем Правления АО «Тепловые электрические станции».
Фарход Абдурахманов начал свою деятельность в 2004 году в акционерном обществе «Ферганская теплоэлектроцентраль», занимал различные должности на этом предприятии, с 2015 года занимал должность генерального директора акционерного общества.
Также заместителем председателя Правления АО «Тепловые электрические станции» по экономическим вопросам назначен Джураев Абдухамид Тураббаевич.
До этого Абдухамид Джураев занимал должность начальника Главного управления экономики и финансов АО «Национальные электрические сети Узбекистана».