“Uzbekistan GTL” компанияси АССА халқаро уюшмасининг аккредитациясини қўлга киритди
“UZBEKISTAN” GTL МЧЖ "Ўзбекнефтгаз" АЖ таркибий бўлинмалари орасида биринчи ва Ўзбекистон Республикасида саккизинчи бўлиб, АССАнинг (Дипломга эга Сертификатланган Бухгалтерлар уюшмаси) аккредитацияланган иш берувчи (ACCA Approved Employer) мақомини олди.
Бу Компаниянинг молия ва бухгалтерия соҳасидаги мутахассисларини тайёрлашнинг юқори сифатини  кўрсатади. Мазкур Уюшманинг аккредитациясини қўлга киритиш ва аъзоси  бўлиш “UZBEKISTAN GTL” ходимларига жаҳоннинг илғор амалиётларига асосланган ўқув дастури доирасида ривожланиш ва ўсиш учун қўшимча имкониятлардан фойдаланиш имконини беради. Уюшма аъзолари молиявий ҳамжамият мутахассислари билан тажриба алмашиши, АCCА тадбирлари ва вебинарларида иштирок этиши, шунингдек, мунтазам равишда машғулотларида ўқиш ва малакасини ошириши мумкин.
АCCА дунё бўйлаб  630 000 дан зиёд аъзо ва талабаларни, шунингдек 7400 аккредитацияланган иш берувчиларни ўз ичига олган профессионал бухгалтерларнинг нотижорат халқаро ташкилоти ҳисобланади. Уюшма 1904 йилда Бирлашган Қиролликда ташкил этилган ва ҳозирги кунда 181 мамлакатда фаолият кўрсатади.
Бундан ташқари, баъзи молиявий ташкилот ва банклар, АССА сертификати мавжуд бўлганда, нотариал тасдиқлаш ва апостиль каби қўшимча тасдиқловчи талабларни қўймайди.
Уюшма томонидан ишлаб чиқилган дастурлар бухгалтерлар ва молиячилар учун ягона халқаро малакаси сифатида Бирлашган Миллатлар Ташкилоти томонидан тасдиқланган. АCCА гувоҳномаси касбий ҳамжамиятда энг нуфузли ҳисобланади.

Компания “UzbekistaN GTL” получила аккредитацию международной ассоциации АССА
ООО “UZBEKISTAN GTL” стала первой компанией среди структурных подразделений АО «Узбекнефтегаз» и 8-й по счету в Республике Узбекистан, которая получила статус аккредитованного работодателя (ACCA Approved Employer) АССА (Association of Chartered Certified Accountants) - Ассоциации дипломированных сертифицированных бухгалтеров.
Это свидетельствует о высоком качестве обучения специалистов Компании в области финансов и учета. Аккредитация и членство в ассоциации позволяет сотрудникам Uzbekistan GTL получать доступ к дополнительным возможностям для развития и роста, в рамках образовательной программы на базе лучших мировых практик. Члены Ассоциации могут обмениваться опытом с профессионалами финансового сообщества, принимать участие в мероприятиях и вебинарах АССА, а также могут регулярно проходить обучение и повышать квалификацию.
АССА (the Association of Chartered Certified Accountants) — некоммерческая международная организация профессиональных бухгалтеров, которая насчитывает более 630 000 членов и студентов, а также 7400 аккредитованных работодателей по всему миру. Ассоциация была основана в 1904 году в Великобритании и на сегодняшний день представлена в 181 стране.
Кроме того, некоторые финансовые институты и банки, при наличии сертификата АССА, не требуют дополнительных подтверждений таких как нотариальное заверение и наличие апостиля.
Программы, разработанные ассоциацией, одобрены ООН в качестве единой международной квалификации бухгалтеров и финансистов. Сертификат АССА является одним из самых авторитетных в профессиональном сообществе.