“Uzbekistan GTL” компанияси АССА халқаро уюшмасининг аккредитациясини қўлга киритди
“UZBEKISTAN” GTL МЧЖ "Ўзбекнефтгаз" АЖ таркибий бўлинмалари орасида биринчи ва Ўзбекистон Республикасида саккизинчи бўлиб, АССАнинг (Дипломга эга Сертификатланган Бухгалтерлар уюшмаси) аккредитацияланган иш берувчи (ACCA Approved Employer) мақомини олди.
Бу Компаниянинг молия ва бухгалтерия соҳасидаги мутахассисларини тайёрлашнинг юқори сифатини  кўрсатади. Мазкур Уюшманинг аккредитациясини қўлга киритиш ва аъзоси  бўлиш “UZBEKISTAN GTL” ходимларига жаҳоннинг илғор амалиётларига асосланган ўқув дастури доирасида ривожланиш ва ўсиш учун қўшимча имкониятлардан фойдаланиш имконини беради. Уюшма аъзолари молиявий ҳамжамият мутахассислари билан тажриба алмашиши, АCCА тадбирлари ва вебинарларида иштирок этиши, шунингдек, мунтазам равишда машғулотларида ўқиш ва малакасини ошириши мумкин.
АCCА дунё бўйлаб  630 000 дан зиёд аъзо ва талабаларни, шунингдек 7400 аккредитацияланган иш берувчиларни ўз ичига олган профессионал бухгалтерларнинг нотижорат халқаро ташкилоти ҳисобланади. Уюшма 1904 йилда Бирлашган Қиролликда ташкил этилган ва ҳозирги кунда 181 мамлакатда фаолият кўрсатади.
Бундан ташқари, баъзи молиявий ташкилот ва банклар, АССА сертификати мавжуд бўлганда, нотариал тасдиқлаш ва апостиль каби қўшимча тасдиқловчи талабларни қўймайди.
Уюшма томонидан ишлаб чиқилган дастурлар бухгалтерлар ва молиячилар учун ягона халқаро малакаси сифатида Бирлашган Миллатлар Ташкилоти томонидан тасдиқланган. АCCА гувоҳномаси касбий ҳамжамиятда энг нуфузли ҳисобланади.

UZBEKISTAN GTL LLC has become the first company among the structural divisions of Uzbekneftegaz JSC and the 8th in the Republic of Uzbekistan, which has been awarded the ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) Approved Employer status.
This demonstrates high quality of training of the Company's specialists in finance and accounting. Accreditation and membership in the Association provides Uzbekistan GTL employees  access to additional opportunities for development and growth to, as part of educational program based on the best world practices. Members of the Association can exchange experience with professionals of the financial community, take part in ACCA events and webinars, and can also regularly undergo training and improve their skills.
ACCA is a non-profit international organization of professional accountants with more than 630,000 members and students, as well as 7,400 accredited employers worldwide. The Association was founded in 1904 in the United Kingdom, and is currently represented in 181 countries.
In addition, some financial institutions and banks, in the presence of the ACCA certificate, do not require additional confirmations such as notarization and the presence of an apostille.
The programs developed by the Association are approved by the United Nations as a single international qualification for accountants and financiers. The ACCA Certificate is one of the most authoritative in the professional community.