“ҲУДУДГАЗТАЪМИНОТ” АЖ АҲОЛИНИ ТАБИИЙ ВА СУЮЛТИРИЛГАН ГАЗ ТАЪМИНОТИ БИЛАН БОҒЛИҚ САВОЛ ВА МУАММОЛАРНИ ҲАЛ ЭТИШ БОРАСИДА ЎЗ ФАОЛИЯТИНИ КEНГАЙТИРМОҚДА
• “ҲУДУДГАЗТАЪМИНОТ” АЖ АҲОЛИНИ ТАБИИЙ ВА СУЮЛТИРИЛГАН ГАЗ ТАЪМИНОТИ БИЛАН БОҒЛИҚ САВОЛ ВА МУАММОЛАРНИ ҲАЛ ЭТИШ БОРАСИДА ЎЗ ФАОЛИЯТИНИ КEНГАЙТИРМОҚДА
Газ таъминоти хизматлари сифатини ошириш бўйича таклиф ва шикоятлар, ишлаб чиқариш жараёнини мукаммалаштириш ва таъминотчи корхона ҳамда мижоз ўртасидаги алоқаларни яхшилаш, қонунбузарлик ҳолатлари аниқланганда тезкорлик билан мурожаат қилиш учун бугунги кунда “Ҳудудгазтаъминот” АЖ қошида 1104 ва 99871 200-08-04 ишонч телефонлари ишламоқда.
Амалиёт шуни кўрсатмоқдаки, 2019 йилнинг 1 август кунидан бошлаб “Ҳудудгазтаъминот” АЖ колл-марказига жисмоний ва юридик шахслардан 443 та мурожаат келиб тушди. Бугунги кунгача 340 дан ортиқ мурожаат кўриб чиқилган бўлиб, шулардан 278 таси ижобий ҳал этилди. 60 та мурожаат бўйича тушунтириш ишлари олиб бирилган бўлса, 102 та мурожаат юзасидан ўрганиш ишлари олиб борилмоқда.
Жорий йилнинг 16 сентябр куни “Facebook” ижтимоий тармоғида “Газ таъминоти муаммолари ва уларни ҳал этиш йўллари” гуруҳининг иш бошлаши аҳоли билан ўзаро мулоқот самародорлигини янада оширди. Ўтган вақт мобайнида гуруҳ аъзоларининг сони 979 кишига етиб, уларнинг сони кун сайин ортиб бормоқда. Гуруҳга мурожаатлар ва шарҳларнинг сони эса 2 мингдан ошди. Мазкур гуруҳига қуйидаги ҳавола орқали аъзо бўлиш ва газ таъминоти соҳасидаги ўзингизни қийнаётган масалалар юзасидан мурожаатларни қолдириш мумкин.
“Газ таъминоти муаммолари ва уларни ҳал этиш йўллари” гуруҳи
Аҳоли истак ва ҳоҳишларини қабул қилиш, уларнинг газ таъминотидаги муаммоларини тезкорлик билан ҳал этиш, мижозлар билан ўзаро ишончли алоқаларни ўрнатиш мақсадида жойлардаги “Ҳудудгазтаъминот” АЖ ижро аппаратларида маҳсус колл-марказлари ташкил этилмоқда. Аҳоли мурожаатлари билан ишлаш жараёнларига очиқлик ва шаффофликни таъминлш мақсадида замонавий техникалар жорий этилади.
Ўзаро ишончга асосланган мулоқот албатта, газ истеъмочилари билан акциадорлик жамияти мутахассислари ва унинг таркибий бўлимларининг самарали ва тенг ҳуқуқли алоқаларини таъминлашига хизмат қилади.

АО «ХУДУДГАЗТАЪМИНОТ» РАСШИРЯЕТ СВОЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ПО РЕШЕНИЮ ПРОБЛЕМ И ВОПРОСОВ, СВЯЗАННЫХ С ОБЕСПЕЧЕНИЕМ НАСЕЛЕНИЯ ПРИРОДНЫМ И СЖИЖЕННЫМ ГАЗОМ
• АО «ХУДУДГАЗТАЪМИНОТ» РАСШИРЯЕТ СВОЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ПО РЕШЕНИЮ ПРОБЛЕМ И ВОПРОСОВ, СВЯЗАННЫХ С ОБЕСПЕЧЕНИЕМ НАСЕЛЕНИЯ ПРИРОДНЫМ И СЖИЖЕННЫМ ГАЗОМ
На сегодняшний день в АО «Худудгазтаъминот» действует горячая линия 1104 и (998) 71 200-08-04, куда можно обратиться с предложениями и замечаниями по улучшению качества услуг, совершенствованию производственного процесса и связей между поставщиком и клиентом, сообщить о правонарушениях в сфере.
Как показывает практика, с 1 августа 2019 года в колл-центр АО «Худудгазтаъминот» поступило 443 обращения от физических и юридических лиц. На сегодняшний день рассмотрены свыше 340 обращений, 278 из которых нашли положительное решение. По 60 - проведены разъяснительные мероприятия, 102 – находятся в стадии рассмотрения.
Еще одним эффективным механизмом по улучшению взаимосвязей с населением стало открытие 16 сентября 2019 года группы «Проблемы и пути решения вопросов газоснабжения» в социальной сети «Facebook». За прошедшее время количество участников выросло до 979 человек и продолжает увеличиваться, а число публикаций, комментариев и откликов превысило 2 тысячи. Присоединиться к группе и оставить свои комментарии и предложения можно пройдя по ссылке:
«Проблемы и пути решения вопросов газоснабжения»
Для принятия пожеланий граждан, оперативного решения их проблем в сфере газоснабжения, налаживания обратной связи с абонентами, в каждом исполнительном аппарате АО «Худудгазтаъминот» на местах создаются специальные отделы и колл-центры. В работу с обращениями граждан будут внедрены современные технические решения, основанные на принципах прозрачности и открытости.
Доверительное общение позволит сформировать эффективное и равноправное общение между специалистами акционерного общества, его структурных подразделений с потребителями природного газа.