ТОШКЕНТ ИССИҚЛИК ЭЛЕКТР МАРКАЗИ ТЕНДЕР ЎТКАЗАДИ
«Тошкент иссиқлик электр маркази» акциядорлик жамияти иккита газ трубинали қурилмани тўлиқ қуриш бўйича пудратчиларнинг дастлабки малакаланишини ўтказишни режалаштирмоқда.
Лойиҳада ҳар бирининг қуввати 27 МВтга тенг бўлган иккита юқори самарали газ трубина қурилмасининг (ГТҚ) қурилиши кўзда тутилган.
Бу ишлар ўз ичига батафсил лойиҳалаштириш, материаллар ва ускуналарни етказиб бериш, таклиф қилинган ишларни бажариш ва ускуналарни монтаж қилиш, фойдаланишга топшириш, синовдан ўтказиш ва синов тарзида ишга тушириш, шунингдек буғ ишлаб чиқарувчи газ трубинаси атрофидаги маҳаллий  ходимларни ўқитишни қамраб олади.
Лойиҳа Япония халқаро ҳамкорлик агентлигидан  («JICA») олинган маблағлар ҳисобидан амалга оширилади.
Малакалашдан аввалги йиғин 2020 йил 14 февралда Япониянинг ОПР қарзлари доирасида харидлар таомилларга мувофиқ ўтказилади ҳамда Малакалашдан аввалги ҳужжатларда белгиланганидек, ҳуқуқий мамлакатларнинг барча аризачилари учун очиқдир.

ТАШКЕНТСКАЯ ТЭЦ ПРОВЕДЕТ ТЕНДЕР
АО «Ташкентская ТЭЦ» намерена провести предварительную квалификацию подрядчиков для строительства «под ключ» (ECP) двух газотурбинных установок.
Проект предусматривает строительство двух высокоэффективных газотурбинных установок (ГТУ) мощностью 27 МВт каждая.
Работы включают в себя детальное проектирование, поставку материалов и оборудования, монтаж/выполнение предлагаемых работ и оборудования, ввод в эксплуатацию, испытания и пробный запуск, а также обучение местного персонала газотурбинной электростанции с парогенерацией.
Проект реализуется за счёт заёмных средств, полученных от Японского агентства международного сотрудничества («JICA»).
Предквалификационный отбор будет проводиться 14 февраля 2020 года в соответствии с процедурами по закупкам в рамках займов ОПР Японии и открыт для всех заявителей из правомочных стран, как это определено в Предквалификационной документации.