“Ҳудудгазтаъминот” акциядорлик жамияти аҳолига янги хизмат турларини кўрсатишни бошлади
Бугунги кунда “Ҳудудгазтаъминот” АЖ таркибий бўлинмалари бутун республика бўйлаб, ер ости ва устидаги юқори, ўрта ва паст босимли метал газ қувурларини ўрнатиш, таъмирлаш ва ишга тушириш хизматларини тақдим этмоқдалар.
Ўзбекистон Республикаси Саноат хавфсизлиги давлат қўмитаси ва Қурилиш вазирлиги томонидан қурилиш-монтаж ишларини бажариш учун махсус рухсатномалар, шунингдек лойиҳалаштириш учун лицензия тақдим этилган.
Хизмат турларини кенгайтириш бугунги давр ва иқтисодий ҳоллатлар билан узвий боғлиқдир. “Ҳудудгазтаъминот” АЖнинг ҳудудий бўлинмалари ҳам хизмат кўрсатиш бозорини самарали ривожлантиришнинг бевосита иштирокчилари ҳисобланишади. Уларнинг фаолияти биринчи навбатда комплекс газлаштириш ва объектларни газ билан таъминлаш соҳасида юқори даражадаги хизмат кўрсатишга қаратилган. Шу муносабат билан, соҳада тасдиқланган меъёр ва стандартларга тўлиқ риоя қилган ҳолда, барча газлаштириш лойиҳаларни бошдан охиригача (рус.“под ключ”) амалга ошириш имконияти мавжуд.
Буюртмачи, газ тақсимлаш ва истеъмол қилиш тармоқларининг комплекс лойиҳаларини яратиш, шунингдек, бошқа хизматлар, масалан, лойиҳа ишлаб чиқиш, ҳужжат ва рухсатномаларни тайёрлашни ҳам ишониб топшириши мумкин.
“Ҳудудгазтаъминот” АЖнинг ҳудудий бўлинмаларига газ таъминоти хизматларини кўрсатишларини сўраб жисмоний ва юридик шахслар мурожаат қилишлари мумкин. Газ таъминоти ташкилотларининг технологик имкониятлари газ ишлари учун ҳамёнбоп нархларни белгилашга имкон беради. Ўз техника ва ускуналари, ишлаб чиқарувчилар билан тўғридан-тўғри ҳамкорлик ва йиллар давомида тўпланган технологик база учинчи томон пудратчилар иштирокига бутунлай чек қўяди. Шунинг учун мижозга арзон нархларда ва сифатли хизмат кўрсатилишига эришилади.
Газ таъминоти ва газлаштириш хизматлари амалий ва назарий билим ҳамда қўникмаларга эга тажрибали мутахассислар жамоаси томонидан бажарилиши таъминланади. Ҳамкорликнинг ҳар босқичи, хусусан мижознинг хизматга биринчи мурожаатидан тортиб то хизмат кўрсатишгача бўлган жараён, малакали мутахассислар қўлида.

Акционерное общество «Худудгазтаъминот» внедряет новый вид услуг для населения
Структурные подразделения АО «Худудгазтаъминот» во всех регионах страны теперь оказывают услуги по монтажу, ремонту и пуско-наладке стальных надземных и подземных газопроводов высокого, среднего и низкого давления газового хозяйства.
Специальные разрешительные документы на строительно-монтажные работы, а также лицензия на проектирование выданы Государственным комитетом промышленной безопасности и Министерством строительства Республики Узбекистан.
Расширение спектра предоставляемых услуг продиктовано временем. Региональные подразделения АО «Худудгазтаъминот» являются непосредственными участниками эффективного развития рынка услуг, и прежде всего, нацелены на высокий сервис в области комплексной газификации и газоснабжения объектов. В этой связи имеется возможность выполнять все проекты «под ключ» с детальным соблюдением утвержденных норм и стандартов в сфере.
Заказчик может доверить как комплексные проекты по созданию сетей газораспределения и газопотребления, так и отдельные услуги, например, разработку проекта и подготовку документации и разрешений.
Обратиться за предоставлением услуг газоснабжения в региональные подразделения АО «Худудгазтаъминот» могут как физические, так и юридические лица. Технологические возможности газоснабжающих организаций позволяют устанавливать доступные цены на газовые работы. Собственное оборудование, прямое сотрудничество с производителями и наработанная технологическая база исключают привлечение сторонних подрядчиков. Поэтому клиент может быть уверен в качественном обслуживании по выгодной стоимости.
Услуги по газоснабжению и газификации выполняются командой опытных специалистов, обладающих полноценным объемом практических и научных знаний. Каждый этап сотрудничества, в частности от первого обращения заказчика до сервисного обслуживания, находится в руках профессионалов.
Для получения более подробной информации по предоставляемым услугам можно обращаться по номерам телефонов: