"Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВтдан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш" инвестиция лойиҳаси доирасида тендер савдоларида иштирок этиш учун таклиф этади
• "Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВтдан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш" инвестиция лойиҳаси доирасида тендер савдоларида иштирок этиш учун таклиф этади
Сана                             2020 йил 4 ноябр
Кредит/грант рақами ва       3621-UZB
номи                                  «Талимаржон 2 электр энергиясини ишлаб чиқариш самарадорлигини ошириш».
Шартнома рақами ва            ОCB/TAL-2/EPC-01
номи                                   «Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВтдан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш».
Аризаларни қабул қилишнинг
охирги муддати                            2021 йил 2 феврал
1. Ўзбекистон Республикаси Осиё тараққиёт банки (ОТБ) дан “Электр энергияси ишлаб чиқариш самарадорлигини ошириш лойиҳаси” ни амалга ошириш учун маблағ олди. Ушбу маблағнинг бир қисми юқоридаги шартнома бўйича тўловларни амалга оширишга сарфланади. Савдолар барча давлатлар иштирокчилари учун очиқ. Ушбу шартнома биргаликда Европа тикланиш ва тараққиёт банки (ЕТТБ), Ўзбекистон Республикаси тикланиш ва тараққиёт жамғармаси (ЎТТЖ), "Талимаржон ИЭС" АЖ ва Ўзбекистон Ҳукумати томонидан молиялаштирилади. Тендер савдо жараёнлари ОТБ нинг қоидалари ва тартиб-тамоилларига асосан амалга оширилади.
1. “Талимаржон ИЭС” акциядорлик жамияти (кейинги ўринларда "Буюртмачи" деб юритилади) муносиб иштирокчиларни Қашқадарё вилоятининг жанубий қисмидаги мавжуд “Талимаржон ИЭС” да "Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВт дан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш" (кейинги ўринларда "Объект" деб юритилади) лойиҳасини қуриш (i) ва етказиб бериладиган газ турбиналари ва генераторлари учун узоқ муддатли техник хизмат кўрсатиш (УМТХ) (ii) мақсадида муҳрланган шаклдаги ариза билан тендерда иштирок этиш учун таклиф қилади. Танлов ҳужжатларида кўрсатилган таклифларни баҳолаш мезонларига мувофиқ баҳолашда иккала компонент ҳам ҳисобга олинади ва ушбу баҳолаш асосида иккита алоҳида шартнома тузилади. УМТХ шартномаси Буюртмачи томонидан молиялаштирилади. Ҳар бир энергоблокнинг конфигурацияси 1+1+1 ва алоҳида валларда бўлиши керак. Ёқилғи сифатида "Ўзбекнефтгаз" томонидан етказиб бериладиган табиий газдан фойдаланилади, ишлаб чиқарилган электр энергия мавжуд 500 кВ подстанция орқали 500 кВли миллий электр тармоғига йўналтирилади. Объектларни мавжуд 500 кВ очиқ тақсимлаш қурилмаси (ОТҚ) га улаш учун тахминан 600 метр янги электр узатиш линияси (ЮКЛ) ва мавжуд 220 кВ ОТҚ дан мавжуд бўлган 500 кВ ОТҚ га улаш учун 800 метрга яқин янги электр узатиш линия (ЭУЛ) лари қуриш талаб қилинади. Пудратчи лойиҳалаштириш, қурилмаларни етказиб бериш, объектга етказиб бериш, қуриш, монтаж қилиш, синовдан ўтказиш ва фойдаланишга янги электр узатиш линиялари (ЯЭУЛ-OHTL) билан топшириш учун “тайёр ҳолда” шартномасига асосан жавобгар ҳисобланади. Объектларни қуриб якунлаш муддати (БГҚ энергоблоклари учун ҳам, ЯЭУЛ-OHTL учун ҳам) шартнома кучга кирган кундан бошлаб 1000 кунни ташкил этади.
1. Очиқ танлов савдолари ОТБ нинг икки босқичли савдо тартиб-тамоилига мувофиқ ўтказилади ва тендер ҳужжатида таъкидланганидек, барча ваколатли савдо иштирокчиларига очиқ бўлади.
1. Тендер савдоларида қуйидаги асосий малакага эга бўлган муносиб иштирокчилар қатнашиши мумкин:
• Ўртача йиллик айланма: энг кам ўртача йиллик савдо айланмаси охирги уч (3) йил (2017, 2018 ва 2019 йил календар йиллари) давомида якунига етмаган ёки тўлиқ якунланган шартномалар учун олинган сертификатланган тўловлар йиғиндиси сифатида ҳисобланганда 500 миллион АҚШ долларни ташкил этиши керак. Қўшма корхона ҳолида, ҳар бир шерикнинг ўртача йиллик айланмаси камида 40% ни ташкил этиши керак, бир ҳамкор ўртача йиллик айланмаси камида 80% бўлиши керак, ва барча ҳамкорлар билан биргаликда ўртача йиллик айланмаси 100% бўлиши керак.
Шунга ўхшаш ҳажмдаги ва характердаги шартномалар: пудратчи ёки қўшма корхона шериги ёки субпудратчиси сифатида иштирок этиши учун, аризаларни қабул қилишнинг охирги муддатигача сўнгги ўн йил (10) ичида муваффақиятли ёки сезиларли даражада якунланган буғ-газ қурилмалари (БГҚ) ни лойиҳалаш, харид қилиш ва қуриш бўйича камида учта (3) шартномада, бу ерда иштирокчиларнинг улуши 600 миллион АҚШ долларидан ошган бўлиши керак. Иштирокчининг қатнашиши қуйидаги ўхшашлик мезонларига асосланиши керак:
• Қуввати 400 МВт дан кам бўлмаган БГҚ энергоблоклари қуриш бўйича камида иккита (2) шартнома бажарилган бўлиши керак;
• Аризаларни қабул қилишнинг охирги муддатигача камида 24 000 муваффақиятли соат эксплуатация қилинган (90% дан юқори юкламада) ҳеч бўлмаганда битта (1) шартнома бажарилган бўлиши керак.
• битта (1) шартнома иштирокчи жойлашган давлатдан ташқарида тузилган бўлиши керак.
Малака мезонлари тендер ҳужжатида янада батафсил кўрсатилган.
1. Қўшимча маълумот олиш ва тендер ҳужжатлари билан танишиш учун иштирокчилар мурожаат қилишлари мумкин:
Олим Юсупов, ЛАОГ раҳбари
«Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВт дан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш»
Манзил:                       Истиқлол кўчаси,6-уй
Қават/хона рақами:     3/310, Ўзэнергосозлаш биноcи (ЭнергоИмпекс), Тошкент шаҳри
Почта индекси:           100000
Давлат:                       Ўзбекистон Республикаси
Телефон:                    (+ 99871) 233 3498 / (+99891) 4577090
Факс:                          (+99871) 2331690
Электрон почта манзили: pmutpp2p@gmail.com
1. Тендер ҳужжатларини инглиз тилида ҳарид қилиш учун ваколатли иштирокчилар қуйидагиларни бажаришлари керак:
• (i) https://www.tenderlink.com/adb сайтига кириш ва ҳисоб қайдномасини рўйхатдан ўтказиш (бепул).
• (ii) Ўзбекистон Республикаси Марказий банкининг курси бўйича қайтариб берилмайдиган 500 АҚШ доллари ёки унга тенг миқдордаги миллий валютадаги тўловни "Талимаржон ИЭС" АЖ нинг қуйидаги ҳисоб рақамига банк ўтказмаси орқали тўлаш: Солиқ тўловчининг идентификация рақами 201 284979:
• Хорижий валютадаги ҳисоб рақам
• Ҳисоб рақами: 2021 0978 3001 7778 8002
• Ҳисоб рақами: 2021 0978 3001 7778 8001
• SWIFТ коди: UJSIUZ22XXX
• "Ўзсаноатқурилишбанк", Операцион менежмент (русча қисқартмаси ОПEРУ)
• МФО: 00440
• Mаҳаллий валютадаги жорий ҳисоб рақам
• Ҳисоб рақами (UZS): 2021 0000 4001 7778 8001
• "Ўзсаноатқурилишбанк", Қарши ҳудудий филиали
• МФО: 00854
• SWIFT коди: UJSIUZ22XXX
Тўлов тафсилотлари қуйидагиларни ўз ичига олиши керак: OCB/TAL-2/EPC-01
• (III) pmutpp2p@gmail.com электрон манзилига тўлов квитанциясининг сканерланган нусхасини ташкилот номи ва TenderLinkда рўйхатдан ўтган иштирокчининг электрон почта манзили билан юборинг.
(IV) Сўнгра буюртмачи электрон почта орқали савдо ҳужжатларини юклаб олиш ва таклифни юбориш учун ҳаволаларни ўз ичига олган электрон хабар юборади (яъни оммавий очиқ эмас).
1. Биринчи босқичда аризангизни юборинг:
• https://www.tenderlink.com/adb веб-портали орқали электрон шаклда
• белгиланган муддатдан кечиктирмай:, 2021 йил 2 феврал, соат 10.00 (Ўзбекистон маҳаллий вақти билан)
Тендерда иштирок этиш учун аризалар қабул қилиш муддати тугагандан сўнг дарҳол иштирок этишни истаган иштирокчилар вакиллари иштирокида очилади.
Кечиктирилган аризалар ва босма ҳужжатлар қабул қилинмайди.
Таклифлар тендер аризалари белгиланган муддат тугаганидан сўнг дарҳол очилади (тендер ҳужжатларига мувофиқ). Иштирокчилар онлайн конференция тизими орқали электрон тендер савдоларнинг очилишида иштирок этиш имкониятига эга бўладилар. Виртуал очилишга ҳавола тендер савдо иштирокчиларига савдо очилишидан етти кун олдин юборилади.
1. "Талимаржон ИЭС" АЖ таклифларни тайёрлаш, етказиб бериш ва кейинчалик тасдиқлаш билан боғлиқ бўлган ҳар қандай ҳаражатлар учун жавобгар эмас.

Приглашение к участию в тендерных торгах по проекту «Расширение Талимарджанской тепловой электростанции со строительством очередных двух парогазовых установок общей мощностью не менее 900 МВт».
• Приглашение к участию в тендерных торгах по проекту «Расширение Талимарджанской тепловой электростанции со строительством очередных двух парогазовых установок общей мощностью не менее 900 МВт».
Дата
4 ноября 2020
Заем /грант № и
заглавие
3621-UZB
«Повышение эффективности производства электроэнергии Талимарджан 2».
Договор №. и
ОCB/TAL-2/EPC-01
«Расширение Талимарджанской тепловой электростанции со строительством очередных двух парогазовых установок общей мощностью не менее 900 МВт».
Крайний срок подачи заявок
2 февраля  2021
1. Республика Узбекистан получила финансирование от Азиатского банка развития (АБР) на реализацию Проекта повышению эффективности производства электроэнергии. Часть этого финансирования будет использована для осуществления платежей по вышеуказанному контракту. Торги открыты для участников торгов из всех стран. Этот контракт будет совместно финансироваться Европейским Банком Реконструкции и Развития (ЕБРР), Фондом реконструкции и развития Республики Узбекистан (ФРР), АО «Талимарджанская ТЭС» и правительством Узбекистана. Правила и процедуры приемлемости АБР будет регулировать процесс торгов
2. Акционерное общество (АО) "Талимарджанская ТЭС” (далее – «Заказчик») приглашает к участию к торгам (i) правомочных участников в форме заявок в запечатанном виде на «Расширение Талимарджанской тепловой электростанции со строительством очередных двух парогазовых установок общей мощностью не менее 900 МВт» (далее - "объекты") на существующей Талимарджанской ТЭС в южной части Кашкадарьинской области. и (ii) на долгосрочное техническое обслуживание (ДДТО) на поставляемые газотурбогенераторные агрегаты. При оценке заявок будут учитываться оба компонента в соответствии с критериями оценки заявок, приведенными в конкурсной документации, и на основе этой оценки будут заключены два отдельных контракта. Контракт LTSA будет финансироваться Заказчиком. Конфигурация каждого блока должна быть 1+1+1 на отдельных валах. Топливом будет служить природный газ, поставляемый "Узбекнефтегаз", а выработанная электроэнергия будет отводиться в национальную сеть 500 кВ через существующую подстанцию 500 кВ. Примерно 600 метров новой воздушной линии электропередачи (ВЛ) будут необходимы для подключения объектов к существующей ОРУ 500 кВ и около 800 метров новых ЛЭП для подключения существующего ОРУ 500 кВ с существующего ОРУ 220 кВ. Подрядчик будет нести ответственность за проектирование, поставку, доставку на объект, строительство, монтаж, испытания и ввод в эксплуатацию объектов, включая OHTL, на основе контракта EPC "под ключ". Срок завершения объектов (как для блоков ПГУ, так и для OHTL) составляет 1000 дней с даты вступления контракта в силу.
1. Открытые конкурсные торги будут проводиться в соответствии с двухэтапной процедурой торгов АБР и открыты для всех правомочных участников торгов, как описано в тендерном документе.
1. В тендерных торгах могут участвовать только правомочные участники со следующими ключевыми квалификациями:
• Средний годовой оборот: минимальный средний годовой оборот в размере 500 млн. долл. США, рассчитанный как сумма сертифицированных платежей, полученных по незавершенным или завершенным контрактам, в течение последних трех (3) лет (календарный год 2017, 2018 и 2019). В случае совместного предприятия каждый партнер должен иметь не менее 40% от среднего годового оборота, один партнер должен иметь не менее 80% от среднего годового оборота, а все партнеры вместе должны иметь 100% от среднего годового оборота.
Контракты аналогичного размера и характера: участие в качестве подрядчика или
партнера по совместному предприятию или субподрядчика в не менее, чем в трех (3) контрактах на проектирование, закупки и строительство (EPC) парогазовых установок (ПГУ), и которые были успешно или существенно завершены за последние десять (10) лет до истечения срока подачи предложений и аналогичны предлагаемому контракту, где доля участия Претендента превышает 600 миллионов долларов США.  Сходство участия Участника должно основываться на следующих критериях:
(I)        По крайней мере два (2) контракта должны быть выполнены для блоков ПГУ с выходной мощностью не менее 400 МВт;
(II)      По меньшей мере, один (1) контракт должен быть завершен и достигнута наработка не менее 24 000 часов успешной работы (при загрузке более 90%) до крайнего срока подачи предложений
(III)      Один (1) контракт должен был быть заключен за пределами страны, в которой находится участник тендера.
Более подробно квалификационные критерии описаны в тендерном документе.
1. Для получения дополнительной информации и ознакомления с тендерной документацией участникам торгов следует обратиться:
Адресат: г-н Олим Юсупов, Руководитель ГРП
Расширение Талимарджанской тепловой электростанции со строительством очередных двух парогазовых установок общей мощностью не менее 900 МВт
Адрес: Истиклол улица, 6
Этаж / номер комнаты: 310, здание Узэнергосозлаш (ЭнергоИмпекс),
город Ташкент
Почтовый индекс: 100000
Страна: Республика Узбекистан
Телефон: (+ 99871) 233 3498/ (+99891) 4577090
Факс: (+99871) 2331690
Адрес электронной почты: pmutpp2p@gmail.com
1. Для приобретения тендерной документации на английском языке, правомочные участники торгов должны:
• (I) Зайти на сайт https://www.tenderlink.com/adb и зарегистрировать учетную запись (бесплатно).
• (II) Уплатить невозмещаемый сбор в размере 500 долларов США или эквивалентную сумму в национальной валюте по курсу Центрального Банка Республики Узбекистан на день оплаты банковским переводом на следующий счет АО «Талимаржанская ТЭС»: Идентификационный номер налогоплательщика
201 284979:
• Расчетные счета в иностранной валюте
• Номер счета: 2021 0978 3001 7778 8002
• Номер счета: 2021 0978 3001 7778 8001
• SWIFT-код: UJSIUZ22XXX
• "O'zsanoatqurilishbank", Operation Management (русская аббревиатура ОПЕРУ)
• МФО: 00440
• Расчетный счет в местной валюте
• Счет № (UZS): 2021 0000 4001 7778 8001
• "O'zsanoatqurilishbank", Каршинский региональный филиал
• МФО: 00854
В деталях платежа следует указать: ОCB/TAL-2/EPC-01
• (III) Отправить отсканированную копию квитанции об оплате на pmutpp2p@gmail.com вместе с название организации и адрес электронной почты участника торгов, зарегистрированные в Tenderlink.
(IV)    Заказчик затем отправит по электронной почте частное уведомление (т. е. не общедоступное), содержащее ссылки для загрузки тендерной документации и подачи заявки.
1. Представьте свою заявку на первом этапе:
• в электронном виде через веб-портал https://www.tenderlink.com/adb
• не позднее крайнего срока: 2 февраля 2021 г., 10.00 (местное время Узбекистана)
Заявки на участие в торгах будут открываться сразу после окончания срока подачи заявок в присутствии представителей участников торгов, которые пожелают принять участие.
Опоздавшие заявки и документы в печатном виде не принимаются.
Предложения будут открыты сразу после крайнего срока подачи заявок (в соответствии с Тендерной документацией). Участники торгов будут иметь возможность присутствовать на открытии электронных торгов через онлайн систему конференц-связи. Ссылка на виртуальное открытие будет отправлена участникам торгов за семь дней до открытия торгов.
1. АО «Талимарджанская ТЭС» не несет ответственности за любые расходы или издержки, понесенные участниками торгов в связи с подготовкой, доставкой и последующим согласованием предложений.