Жорий йилнинг 29 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз
• Жорий йилнинг 29 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз
Жорий йилнинг 29 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, 29 декабрь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 228 миллион 200 минг киловатт-соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 217 миллион 200 минг киловатт-соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга прогноздаги 94 миллион 696 минг куб метр ўрнига амалда 108 миллион 805 минг куб метр табиий газ етказиб берилди. Шу билан бирга, аҳолига 1 минг 890 тонна суюлтирилган газ етказилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 29 декабрь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 10 минг 711 тонна маҳаллий кўмир маҳсулотлари етказиб берилди.
Аввал хабар берилганидек, кеча 29 декабрь куни соат 11:00-13:00 вақт оралиғида “Mirobodtumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Афросиёб” кўчаси 21 уй олдида жойлашган Д-50мм газ қувурида газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланганлиги сабабли таъмирлаш ишлари амалга оширилди. Шу сабабли, мазкур кўчадаги кўп қаватли 21- уйнинг 64 та хонадонларида табиий газ таъминотидан вақтинчалик тўхтатилди.
“Термиз шаҳаргаз” газ таъминоти бўлимига қарашли Термиз шаҳар, И.Каримов кўчасидан ўтувчи Д 159 мм. ер ости ўрта босимли газ қувурида техник таъмирлаш ишлари олиб борилиши муносабати билан, 2020 йил 30 декабрь куни соат 14:00 дан 16:00 га қадар “Юлдуз”, “Каттабоғ”, “Алпомиш”, “Ўзбекистон”, “Боғишамол”, “Гулистон” маҳалларида вақтинчалик табиий газ таъминоти тўхтатилди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 29 декабря текущего года, а также ряде мероприятий за 30 декабря
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 29 декабря текущего года, а также ряде мероприятий за 30 декабря
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 29 декабря текущего года, а также ряде мероприятий за 30 декабря.
За 29 декабря на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 228,2  млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 217,2 млн. киловатт-часов электроэнергии.
Региональными газоснабжающими организациями 29 декабря было фактически поставлено потребителям в общей сложности 108,805  млн. кубометров природного газа, вместо 94,696 млн. кубометров по прогнозу. Также потребителям страны поставлено 1,890 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами АО «Узбекуголь» 29 декабря поставил 10,711 тыс. тонн местной угольной продукции.
В течение суток в дежурную часть Минэнерго обращения потребителей по вопросам подачи электроэнергии оперативно направлялись соответствующим уполномоченным специалистам АО «Региональные электрические сети» и решались на местах.
Работы по подаче природного газа ведутся по плану, за минувшие сутки обращений по этому вопросу от граждан на газоснабжение не поступало.
Как сообщалось ранее, вчера, 29 декабря, с 11:00 до 13:00 отдел газоснабжения "Мирабодтумангаз" провел ремонтные работы из-за утечки газа в газопроводе Д-50 мм, проходящем по улице Афросиаб. В связи с этим 64 квартиры в 21-этажном доме на этой улице были временно отключены от природного газа, затем газоснабжение было восстановлено.
Сегодня, 30 декабря, в Термезе был проведен технический ремонт подземного газопровода среднего давления Д-159 мм, проходящий по улице И.Каримова. В связи с этим с 14:00 до 16:00 временно приостановлена ​​подача природного газа в махалли Юлдуз, Каттабог, Алпомиш, Узбекистан, Богишамол, Гулистан. По завершении ремонт, газоснабжение восстановлено.
Уважаемые потребители! Просим не забывать о соблюдении правил безопасности при использовании газовых приборов, не оставлять без присмотра включенными газовые горелки.