БАА компанияси Навоий вилоятида қуёш фотоэлектр станцияси қуришни бошлади
«Masdar» компанияси (БАА) Навоий вилоятининг Кармана туманида қуёш фотоэлектр станцияси (ФЭС) қурилишига киришди.
Қуввати 100 МВт бўлган ФЭС қурилиши лойиҳаси давлат-хусусий шериклиги асосида амалга оширилмоқда. Мазкур электр станциясининг ишга туширилиши жорий йилнинг октябрь ойига режалаштирилган. У қайта тикланувчи энергия манбалари (ҚТЭМ) асосида фаолият юритувчи саноат миқёсидаги илк генерация қилинадиган электр станцияси бўлади.
Қурилиш майдончасида объект қурилиши учун зарур бўлган барча инфратузилма мавжуд. Қурилиш жойидан тайёрланган фотоҳисобот билан танишишингизни тавсия этамиз.

Компания ОАЭ приступила к строительству солнечной фотоэлектрической станции в Навоийской области
Компания «Masdar» (ОАЭ) приступила к строительству солнечной фотоэлектрической станции в Карманинском районе Навоийской области.
Проект по строительству ФЭС мощностью 100 МВт реализуется на основе государственно-частного партнерства. Ввод данной электростанции в эксплуатацию запланирован на октябрь текущего 2021 года. Она станет первой генерирующей электростанцией промышленного масштаба на основе возобновляемых источников энергии (ВИЭ).
На строительной площадке подготовлена вся необходимая инфраструктура для возведения объекта. Предлагаем ознакомиться с фототчетом с места строительства.