Жорий йилнинг 12 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз
• Жорий йилнинг 12 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз
Жорий йилнинг 12 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 12 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 210 миллион 300 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 207 миллион 500 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 102 миллион 510 минг метр куб табиий газ етказиб бериш режалаштирилган ҳолда амалда 103 миллион 131  минг метр куб табиий газ етказиб берилди. Шунингдек, республика истеъмолчиларига жами 1 минг 958 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 12 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан  12 минг 451 тонна кўмир маҳсулотлари етказиб берилди.
“Тошкент ИЭС” АЖдаги 1-сон энергоблокнинг таъмирлаш ишлари якунланиб 13.01.2021 йил соат 08:00да топширди ва блок системага улашга тайёрланмоқда.
“Ҳудудгаз  Жиззах” газ таъминот филиалига қарашли “Арнасой” ГРСидан келаётган юқори босимли ер усти газ қувурининг газ сизиб чиқиш ҳолатини бартараф этиш учун “Арнасой” ГРСни 2021 йил 12 январь куни соат 14:00 дан 17:30 га қадар табиий газ етказиб бериш тўхтатилди. Аҳоли хонадонлари сони – 2960 та. Улгуржи истеъмолчилари - 46 та.
Бухоро вилояти Когон тумани Сухор МФЙ ҳудудидан ўтувчи ўрта  босимли ер ости газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, 12 январь куни соат 13:00 дан 17:00 га қадар  (жами 4078 та хонадон) газ таъминоти тўхтатилган.
Шунингдек, Бухоро шаҳар С.Шерозий, Дилкушо, М.Наршахий, Гулистон, С.Раҳимов, Г.Ғулом, Янгиобод, Ф.Хўжаев, Ибн Сино, Фурқат, А.Навоий, Кўкалдош, И.Бурхонов, Чорбахоса, М.Ашрафий МФЙлар ҳудудидан 219 мм.ли ўрта босим ер ости газ кувурини  таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли 2021 йил 12 январь куни соат 13:00 дан 17:00 га қадар жами 15 151 та хонадонда газ таъминоти тўхтатилган.
Шунингдек, бугун 13 январь куни, соат 11:00-17:00 вақт оралиғида “Chilonzortumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Чилонзор” ва “Чорбоғ” кўчаларидан ўтган ер усти газ қувурларида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, “Чорбоғ” кўчасида  42 та, “Бешқўрғон” кўчасида 40 та, “Чилонзор” ва 1-берк кўчасидаги 50 та ерли аҳоли хонадонларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилди. Таъмирлаш ишларидан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Ромитан туман “Қаҳрамон” МФЙ ҳудудидан ўтувчи юқори босимли газ қувуридаги авария ҳолатини бартараф этиш мақсадида 13 январь куни соат 14:00 дан соат 17:00 га қадар туманнинг “Ибн Сино”, “Садр”, “Деча”, “Навбаҳор”, “Малишояк”, “Боғимусо”, “Валфажир”, “Пешкў”, “Янгибозор”, “Мустақиллик” ва “Чиғирчи” МФЙларида табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилганидан сўнг табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Эртага, 14 январь куни соат 11:00-16:00 вақт оралиғида “Sergelitumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан туманнинг “Қум Ариқ” МФЙдаги кириш кўчаларидаги электрон газ ҳисоблич ускуналарни Давлат қиёслов кўригидан ўтказиш ишлари олиб борилиши сабабли,  “Қум Ариқ” МФЙдаги 298 та ерли аҳоли хонадонларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилади.
14 январь куни соат 11:00-17:00 вақт оралиғида “Olmazortumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Гулзор” МФЙ, "Шумилов" кўчасида жойлашган ўрта босимли ер усти газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилиши сабабли,  “Гулзор” МФЙдаги 85 та ерли аҳоли хонадонларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилади. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланади.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 12 января текущего года и ряде мероприятий за 13 и 14 января
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 12 января текущего года и ряде мероприятий за 13 и 14 января
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 12 января текущего года и ряде мероприятий за 13 и 14 января.
За 12 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 210,3 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 207,5 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями планировалось поставить потребителям 102,510 млн. кубометров природного газа, а фактически поставлено 103,131 млн. кубометров. Также потребителям страны поставлено 1,958 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 12 января АО «Узбекуголь» было поставлено 12,451 тыс. тонн угольной продукции.
Сегодня, 13 января, в 08:00 сдан после завершения ремонта энергоблок №1 АО «Ташкентская ТЭС», блок готовится к подключению к системе.
Вчера, 12 января,  ​​с 14:00 до 17:30 проводился ремонт в связи с обнаружением утечки газа из наземного газопровода высокого давления от Арнасайской газораспределительной станции (ГРС). В связи с этим была временно приостановлена подача газа для 2960 домохозяйств и 46 оптовых потребителей в Арнасайском районе Джизакской области.
В Каганском районе Бухарской области 12 января также проведены ремонтные работы на подземном газопроводе среднего давления, проходящем по территории махаллинского схода граждан Сухор. В связи с этим с 13:00 до 17:00 была приостановлена подача газа в 4078 квартир.
В городе Бухара 12 января проводился ремонт подземного газопровода среднего давления Д-219 мм. В связи с этим с 13:00 до 17:00 было временно приостановлено газоснабжение махаллей С.Шерозий, Дилкушо, М.Наршахи, Гулистан, С.Рахимов, Г.Гулам, Янгиабад, Ф.Ходжаев, Ибн Сино, Фуркат, А.Навои, Кокалдош, И.Бурханов, Чорбахоса, М.Ашрафи. После ремонта восстановлено газоснабжение в 15151 квартире.
Сегодня, 13 января, с 11:00 до 17:00 в Чиланзарском районе Ташкента проводились ремонтные работы на подземных газопроводах, проходящих по улицам Чиланзор и Чорбог. В связи с этим было временно приостановлено газоснабжение 40 домов по улице Бешкурган, 50 домов по улице Чиланзар и Берк 1. После ремонта ​​подача природного газа была восстановлена.
С целью ликвидации аварии на газопроводе высокого давления, проходящем по территории ряда махаллинских сходов граждан Ромитанского района, 13 января с 14:00 до 17:00 была приостановлена ​​подача природного газа в фермерские хозяйства Малишояк, Богимусо, Валфаджир, Пешко, Янгибазар, Мустакиллик и Чигирчи. После ремонта газоснабжение было восстановлено.
Завтра, 14 января, с 11:00 до 16:00 в Сергелийском районе столицы будет проводиться государственная сравнительная проверка электронных газовых счетчиков на улицах, следующих к фермерскому хозяйству «Кум Арик». В связи с этим подача природного газа местным домохозяйствам будет временно приостановлена.
За минувшие сутки, 12 января, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.