Жорий йилнинг 15 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот
• Жорий йилнинг 15 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот
Жорий йилнинг 15 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 15 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 208 миллион 200 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 202 миллион 200 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 98 миллион 18  минг куб метр табиий ва 1 минг 963 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 15 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан  12 минг 716 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
15 январь куни соат 16:30да Бухоро вилоятининг Ромитан тумани “Ибн Сино” МФЙ ҳудудидан ўтувчи юқори босимли газ қувуридаги авария ҳолатини бартараф этиш мақсадида “Ромитан-1” ГТСининг “Пешку” йўналиши орқали газ таъминоти вақтинча тўхтатилди. Ҳудуддаги хонадонлар сони 4 600 тани ташкил қилади. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, соат 20:50да табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Шеробод туманига етказувчи юқори босимли газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, мазкур тумандаги 4 695 та хонадон ва 85 та улгуржи истеъмолчиларда бугун, 15 январь куни соат 13:00 дан 15:00 гача табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Қарши шаҳрининг Шайхали ҳудудидан ўтган юқори босимли газ қувурида пайвандлаш ишлари олиб борилгани сабабли бугун 15 январь куни соат 15:00 дан 17:00 га қадар Қарши шаҳрининг Равоқ, Узуннаво, Тўқманғит, Обидида Шайхали, Гулистон ва Кўчкак маҳаллалларида табиий газ таъминоти тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 15 января текущего года
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 15 января текущего года
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 15 января текущего года.
За 15 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 208,2  млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 202,2  млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 98,180 млн. кубометров природного газа. Также потребителям страны поставлено 1,963 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 15 января АО «Узбекуголь» было поставлено 12,716 тыс. тонн угольной продукции.
15 января в 16:30 начались ремонтные работы для ликвидации аварии на газопроводе высокого давления, проходящем по территории махаллинского схода граждан Ибн Сино Ромитанского района Бухарской области. В связи с этим была временно приостановлена ​​подача газа в 4600 домохозяйствах. В 20:50 по завершении ремонта газоснабжение восстановлено.
Также вчера, 15 января, в связи с проведением ремонтных работ на газопроводе высокого давления в Шерабадском районе Сурхандарьинской области с 13:00 до 15:00 было приостановлено снабжение природным газом 4695 домохозяйств и 85 оптовых потребителей района. После ремонта газоснабжение было восстановлено.
В городе Карши 15 января в связи с проведением сварочных работ на газопроводе высокого давления, проходящем через Шейхалинский район с 15:00 до 17:00 была приостановлена ​​подача природного газа в махаллях Карши Равок, Узуннаво, Токмангит, Обидида Шайхали, Гулистан и Кочкак. Газоснабжение после завершения работ восстановлено.