Жорий йилнинг 16 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 18 январь кунидаги чора-тадбир тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 16 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 18 январь кунидаги чора-тадбир тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 16 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 18 январь кунидаги чора-тадбир тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 16 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 203 миллион 900 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 199 миллион 300 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 94 миллион 672  минг куб метр табиий ва 1 минг 551 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 16 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 12 минг 474 тонна кўмир маҳсулотлари етказиб берилди.
“Ангрен” ИЭСнинг 10-энероблоки соат 00:28да қозондаги носозлик сабабли 19 январга қадар ва “Янги Ангрен” ИЭСнинг 4-энергоблокида юзага келган носозлик туфайли соат 01:13да тўхтатилиб 20 январга қадар таъмирлаш ишлари олиб борилмоқда.
2021 йил 18 январь куни соат 11:00-16:00 вақт оралиғида “Sergelitumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Қум Ариқ” МФЙда электрон газ ҳисоблич ускуналарни Давлат қиёслов кўригидан ўтказиш ишлари олиб борилиши сабабли, ушбу МФЙдаги 298 та ерли аҳоли хонадонларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилади. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланади.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 16 января текущего года, а также с одним из мероприятий на 18 января
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 16 января текущего года, а также с одним из мероприятий на 18 января
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 16 января текущего года, а также с одним из мероприятий на 18 января.
За 16 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 203,900 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 199,3 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 94,672 млн. кубометров природного газа и 1,551 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 16 января АО «Узбекуголь» было отгружено 12,474 тыс. тонн угольной продукции.
На Ангренской теплоэлектростанции (ТЭС) 16 января в 00:28 остановлен блок №10 в связи с неисправностью котла. Ремонт продлится до 19 января. Также на Ново-Ангренской ТЭС вчера в 01:13 остановлен блок №4, ремонт на котором продлится до 20 января.
В понедельник 18 января в Сергелийском районе с 11:00 до 16:00 будет проведена государственная сравнительная проверка оборудования электронного учёта газа в махаллинском сходе граждан Кум Арик. В связи с этим будет приостановлена подача газа для 298 домохозяйств, которая восстановится по завершении проверки.