Жорий йилнинг 17 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 18 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 17 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 18 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 17 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 18 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз
Хусусан, кеча, 17 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 201 миллион киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 195 миллион киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 93 миллион 990  минг куб метр табиий ва 562 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 17 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан  12 минг 805 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
2021 йил 16 январь куни соат 21:29 да Сирдарё вилояти Ховос туманида “Оқчангал” МФЙдаги ёнғин чиққан трансформатор пункти “Афросиёб” подстанцияси фидер “Оқчангал” тармоғидаги 301-сонли трансформатор пунктида ёнғин келиб чиққани ҳақида Ховос ТЭТК диспетчерлик бўлимига маълумот келиб тушган. Кўрилган тезкор чора-тадбирлар натижасида 2021 йил 17 январь куни соат 13:15 да авария ҳолати тўлиқ бартараф этилиб истеъмолчилар электр энергияси билан таминланган.
Бугун, 18 январь куни соат 11:00-16:00 вақт оралиғида “Sergelitumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Қум Ариқ” МФЙда электрон газ ҳисоблич ускуналарни Давлат қиёслов кўригидан ўтказиш ишлари олиб борилганлиги сабабли, ушбу МФЙдаги 298 та ерли аҳоли хонадонларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 17 января текущего года, а также с одним из мероприятий 18 января.
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 17 января текущего года, а также с одним из мероприятий 18 января.
За 17 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 201 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 195 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 93,990 млн. кубометров природного газа и 562 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 17 января АО «Узбекуголь» было отгружено 12,805 тыс. тонн угольной продукции.
16 января в 21:29 в Хавасском районе Сырдарьинской области в махаллинском сходе граждан Окчангал произошел пожар в трансформаторном пункте подстанции «Афрасиаб». В результате принятых экстренных мер 17 января в 13:15 чрезвычайная ситуация была полностью ликвидирована и потребители обеспечены электроэнергией.
Сегодня, 18 января, в Сергелийском районе с 11:00 до 16:00 проводится государственная сравнительная проверка оборудования электронного учёта газа в махаллинском сходе граждан Кум Арик. В связи с этим приостановлена подача газа для местных домохозяйств, которая восстановится по завершении проверки.
Также сегодня, 18 января, с 08:00 до 18:00 проводятся ремонтные работы в целях устранения утечки природного газа на газопроводе высокого давления, проходящего по территории махаллинского схода граждан Намуна Пискентского района Ташкентской области и на газопроводе среднего давления, подающего природный газ в махаллинский сход граждан Зангар Куйичирчикского района. В связи с этим временно приостановлена ​​подача природного газа в 507 домохозяйств в махаллях Тукай, Джалуар, Эйвалек-2, Янги Бостон Ташкентской области.
В связи с проведением аварийно-восстановительных работ в системе газоснабжения Ахангаронского района 18 января с 04:00 до 13:00 временно приостановлено снабжение природным газом 3869 домохозяйств и 37 оптовых потребителей района, а также 125 домохозяйств в фермерском хозяйстве «Зангар» Куйичирчикского района.