Жорий йилнинг 18 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 19 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 18 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 19 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 18 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 19 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз
Хусусан, кеча, 18 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 205 миллион 900 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 198 миллион 600 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 94 миллион 188  минг куб метр табиий ва 2 минг 135 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 18 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан  13 минг 2 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
18 январь куни соат 11:00-16:00 вақт оралиғида “Sergelitumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Қум Ариқ” МФЙда электрон газ ҳисоблич ускуналарни Давлат қиёслов кўригидан ўтказиш ишлари олиб борилганлиги сабабли, ушбу МФЙдаги 298 та ерли аҳоли хонадонларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
“Ҳудудгаз Самарқанд” ГТФдан олинган маълумотга асосан Каттақўрғон шаҳар Яккабоғ МФЙ Ингичка кўчаси “Каттақўрғон 1” ГТСдан чиқувчи ўрта босимли Д-325 ер усти газ қувирига номаълум шахслар ноқонуний равишда ўзбошимчалик билан уланишга уринган. Натижада ёнғин содир бўлган. Ёнғин Фавқулотда вазиятлар бўлими томонидан ўчирилган. Газ сизиб чиқиш ҳолати бандаж қилиш орқали вақтинчалик тўхтатилди. ДХХ, Прокуратура ва ИИБ ходимлари томонидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда. Авария ҳолати бартараф этилгандан сўнг барча истеъмолчиларга (11 759та) газ таминоти қайта тикланади.
Сергели тумани “Олчазор” маҳалласи Бирлик кўчасидаги Д-89 мм. ер усти ўрта босим газ қувурига дарахт синиб тушганлиги сабабли
2021 йил 18 январь соат 20:50 дан 19 январь куни соат 14:00 гача таъмирлаш ишлари олиб борилиши маълум қилинди. Таъмирлаш ишлари якунлангандан сўнг барча истеъмолчиларга (205 та хонадон) газ таминоти қайта тикланади.
Бухоро вилоятининг Вобкент тумани марказини табиий газ билан таъминловчи юқори босимли ер ости газ қувурини “Хажувон” МФЙ Хажувон қишлоғидан ўтувчи қисмидан газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланганлиги ҳамда таъмирлаш ишлари олиб борилиши мақсадида 2021 йил 19 январь куни соат 9:00 дан 18:00 га қадар Вобкент туманининг “Дўстлик”, “Вобкент”, “Ниёзҳожи”, “Истиқлол”, “Кулолчи”, “Паноб”, “Халач”, “Косари”, “Бешработ”, “Чўрикалони”, “Мўминобод”, “Қурувчи”, “Пахтакор”, “Работохун”, “Шифокор”, “Шакаркент”, “Чармгарон”, “Кукин”, “Найман”, “Ширин”, “Шорбоғкент”, “Шохнигор”, “Арабхона”, “Гулистон”, “Хажувон” сингари МФЙларида табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилганидан сўнг табиий газ таъминоти қайта тикланди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 18 января текущего года, а также мерами, принятыми 19 января
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 18 января текущего года, а также мерами, принятыми 19 января
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 18 января текущего года, а также мерами, принятыми 19 января.
За 18 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 205,900  млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 198,600  млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 94,188 млн. кубометров природного газа и 2,135 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 18 января АО «Узбекуголь» было отгружено 13,020 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки 18 января, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
18 января, в Сергелийском районе с 11:00 до 16:00 проводилась государственная сравнительная проверка оборудования электронного учёта газа в махаллинском сходе граждан Кум Арик. В связи с этим была приостановлена подача газа для местных домохозяйств, которая восстановлена по завершении проверки.
Также 18 января с 08:00 до 18:00 проводились ремонтные работы в целях устранения утечки природного газа на газопроводе высокого давления, проходящего по территории махаллинского схода граждан Намуна Пискентского района Ташкентской области и на газопроводе среднего давления, подающего природный газ в махаллинский сход граждан Зангар Куйичирчикского района. В связи с этим была временно приостановлена ​​подача природного газа в домохозяйствах в махаллях Тукай, Джалуар, Эйвалек-2, Янги Бостон Ташкентской области.
По данным «Худудгаз Самарканд», неизвестные лица пытались незаконно подключиться к наземному газопроводу среднего давления Д-325, проходящем по улице Ингички города Каттакурган. В результате возник пожар, тушением которого занимались сотрудники МЧС. В связи с ремонтными работами по ликвидации утечки приостановлено газоснабжение порядка 11 759 домохозяйств, которое будет восстановлено после устранения аварийной ситуации. По данному факту органами прокуратуры и Министерством внутренних дел проводится расследование.
В Сергелийском районе столицы возникла необходимость ремонтных работ на газопроводе среднего давления Д-89 мм, проходящем по территории махалли Олчазор (улица Бирлик). Проведение аварийно-восстановительных работ проводилось с 20:50 18 января 2021 года и продлилось до 14:00 19 января. В связи с чем было приостановлено газоснабжение порядка 205 квартир, которое восстановлено после устранения аварийной ситуации.
В Вобкентском районе Бухарской области 19 января обнаружена утечка газа в подземном газопроводе высокого давления, подающего природный газ в районный центр через поселок Хажувон. В связи с этим с 9:00 до 18:00 проводились ремонтные работы и была приостановлена подача газа в 25 местных махаллей.