Жорий йилнинг 19 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 20-21 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 19 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 20-21 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 19 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 20-21 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз
Хусусан, кеча, 19 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 206 миллион 200 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 198 миллион 600 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 92 миллион 795  минг куб метр табиий ва 1 минг 996 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 19 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан  11 минг 430 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
Сергели тумани “Олчазор” маҳалласи Бирлик кўчасидаги ер усти ўрта босим газ қувурига дарахт синиб тушганлиги сабабли
2021 йил 18 январь соат 20:50 дан 19 январь куни соат 14:00 гача таъмирлаш ишлари олиб борилди. Таъмирлаш ишлари якунлангандан сўнг барча истеъмолчиларга (205 та хонадон) газ таминоти қайта тикланди.
Бухоро вилоятининг Вобкент тумани “Хажувон” МФЙ ҳудудидан ўтувчи юқори босим ер ости газ қувуридаги газ сизиб чиқишини бартараф этиш мақсадида Вобкент тумани “Дустлик”, “Вобкент”, “Ниёзхужа”, “Истиклол”, “Кулолчи”, “Паноб”, “Халач”, “Косари”, “Бешработ”, “Чурикалон”, “Кўчкўмар”, “Муминобод”, “Курувчи”, “Пахтакор”, Работохун”, “Шифокор”, “Шакаркент”, “Чармгарон”, “Кукин”, “Найман”, “Ширин”, “Чорбогкент”, “Шохнигор”, “Арабхона”, “Гулистон”, “Хажувон” МФЙларида газ таъминоти 2021 йил 19 январь куни соат 09:00 дан тўхтатилди (жами 10 625 та хонадон) ва 17:20 да газ таъминоти қайта тикланди.
Навоий вилоятининг “Nurotatumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан “Зирабулоқ” МГҚБга қарашли “Нурота” газ тақсимлаш станцияси орқали табиий газ етказиб берувчи Д-325 мм.ли ер ости ўрта босимли газ қувурида таъмирлаш ишларини бажариш режалаштирилган. Шу мақсадда, жорий йилнинг 20 январь куни соат 8:00 дан 17:00 гача ушбу ҳудуддаги истеъмолчилар учун табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилади.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 19 января текущего года, а также мерами, принятыми 20-21 января
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 19 января текущего года, а также мерами, принятыми 20-21 января
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 19 января текущего года, а также мерами, принятыми 20-21 января.
За 19 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 206,200 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 198,600 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 92,795 млн. кубометров природного газа и 1,996 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 19 января АО «Узбекуголь» было отгружено 11,430 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки 19 января, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
Сломанное дерево стало причиной ремонтных работ на газопроводе среднего давления, проходящем по территории махалли Олчазор (улица Бирлик) в Сергелийском районе столицы. В связи с этим   с 20:50 18 января до 14:00 19 января было временно приостановлено газоснабжение 205 квартир, которое по завершении ремонта восстановлено.
В Вобкентском районе Бухарской области 19 января была обнаружена утечка в подземном газопроводе высокого давления, подающего природный газ в районный центр через поселок Хажувон. В связи с этим с 9:00 проводились ремонтные работы и была приостановлена подача газа в 25 местных махаллей. Газоснабжение было восстановлено в 17:20.
20 января в Нуратинском районе Навоийской области проводится плановый ремонт подземного газопровода среднего давления Д-325 мм, по которому природный газ подается через газораспределительную станцию ​​«Нурота» Зирабулакской газораспределительной станции. В связи с ​​8:00 до 17:00 временно приостановлена подача природного газа потребителям.