Жорий йилнинг 29 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 30 январь кунларидаги чора-тадбир тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 29 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 30 январь кунларидаги чора-тадбир тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 29 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 30 январь кунларидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 29 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 212 миллион 700 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 210 миллион 600 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 99 миллион 847 минг куб метр табиий ва 1 минг 942 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 29 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 11 минг 824 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
Шунингдек, 29 январь куни соат 14:00-17:00 вақт оралиғида “Hududgaz Poytaxt” газ таъминоти филиали томонидан Шайхонтахур туманидаги “Беш-ёғоч” мавзеси “Янги Камолон” МФЙ жойлашган объектда ўрта босимли газ қувурини ҳаракатдаги газ қувурига улаш ишлари амалга оширилди. Шу сабабли, “Янги Камолон” МФЙдаги 5 қаватли уйнинг барча аҳоли хонадонларида табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
2021 йил 29 январь куни соат 15:50 да Чилонзор тумани 8-9 мавзелари, “Чўпон Ота”, “Қатортол-1”, “Лутфий” ва “Турсунқулов” МФЙ аҳоли итеъмолчиларига табиий газни етказиб бераётган ўрта босимли ер ости газ қувурида газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланди. Шу муносабат билан кўрсатилган манзиллардаги 6700 та аҳоли хонадонларда газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, соат 21:00да табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Тошкент вилояти Бўка тумани, “Хўжақўрғон” маҳалласидан ўтган юқори босимли ер усти газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, 30 январь куни соат 09:00 дан 13:00 га қадар “Янгиқўрғон” ва “Хўжақўрғон” МФЙларида яшовчи 782 нафар хонадонларда газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишларидан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 29 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 30 января
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 29 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 30 января
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 29 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 30 января.
За 29 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 212,700 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 210,6  млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 99,847 млн. кубометров природного газа и 1,942 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 29 января АО «Узбекуголь» доставил в регионы 11,824 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки 29 января, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
29 января в Шайхантахурском районе столицы с 14:00 до 17:00 проведено подключение газопровода среднего давления к существующему газопроводу на объекте, расположенном в районе Бешагач на территории махалли Янги Камолон. В этой связи была временно приостановлена подача газа в квартиры 5-тиэтажного дома, расположенного в махалле. После ремонта подача природного газа восстановлена​​.
В Чиланзарском районе Ташкента 29 января в 15:50 произошла утечка газа в подземном газопроводе среднего давления, по которому природный газ подается населению 8-9 кварталов Чиланзарского района, а также в махалли Чопон Ота, имени Турсункулова, Катартал-1,  Лутфий. В связи с этим было приостановлено газоснабжение, которое возобновлено в 21:00 после завершения ремонтно-восстановительных работ.
Сегодня, 30 января, в Букинском районе Ташкентской области с 09:00 до 13:00 проведены ремонтные работы на наземном газопроводе высокого давления, проходящем через махаллю Ходжакурган. В связи с этим подача природного газа была временно приостановлена для 782 домохозяйств на территориях махаллей Янгикурган и Ходжакурган. После ремонта газоснабжение возобновлено.