Жорий йилнинг 30 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 31 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 30 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 31 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 30 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 31 январь кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 30 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 211 миллион 900 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 208 миллион 100 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 98 миллион 477 минг куб метр табиий ва 1 минг 402 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 30 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 12 минг 219 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
Тошкент вилояти, Бўка тумани, “Хўжақўрғон” маҳалласидан ўтган юқори босимли ер усти газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, 30 январь куни соат 09:00 дан 13:00 га қадар “Янгиқўрғон” ва “Хўжақўрғон” МФЙларида яшовчи 782 нафар хонадонларда газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишларидан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Диспетчерлик хизматининг маълумотига кўра, 31 январь куни соат 04:40да Тошкент шаҳар, Чилонзор туманининг 20-мавзесидаги кўп қаватли уйларни табиий газ билан таъминлайдиган ўрта босимли ГТНда носозлик юзага келган. Бунинг натижасида, ушбу ҳудуддаги 1800 та хонадонларда (квартира) газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилган. Кунниг ёруғ қисмида барча истеъмолчилар огоҳлантирилиб, газ таъминоти қайта тикланди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 30 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 31 января
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 30 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 31 января
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 30 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 31 января.
За 30 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 211,900 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 208,1 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 98,477 млн. кубометров природного газа и 1,402 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 30 января АО «Узбекуголь» доставил в регионы 12,219 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки 30 января, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
30 января, в Букинском районе Ташкентской области с 09:00 до 13:00 проведены ремонтные работы на наземном газопроводе высокого давления, проходящем через махаллю Ходжакурган. В связи с этим подача природного газа была временно приостановлена для 782 домохозяйств на территориях махаллей Янгикурган и Ходжакурган. После ремонта газоснабжение возобновлено.
Сегодня, 31 января, по данным диспетчерской службы, в 04:40 произошла неисправность на газопроводе среднего давления, подающем природный газ в многоквартирные дома 20-го квартала Чиланзарского района Ташкента. В результате было временно приостановлено газоснабжение 1800 квартир. После завершения аварийно-восстановительных работ подача газа восстановлена.