Жорий йилнинг 31 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар, шунингдек 1 ва 2 февраль кунларидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 31 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар, шунингдек 1 ва 2 февраль кунларидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 31 январь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 1ва 2 февраль кунларидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 31 январь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 209 миллион 100 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 203 миллион киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 95 миллион 647 минг куб метр табиий ва 781 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 31 январь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 14 минг 979 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
Бугун, 1 февраль куни соат 16:00-18:00 вақт оралиғида “Hududgaz Poytaxt” ГТФ “Ер ости газ қувурлари хизмати” ҳамда “MirzoUlug'bektumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Мўминова” кўчасида янги қуриб битказилган “I.M.Gubkin номидаги Россия давлат нефть ва газ (MTU) университет ётоқхонаси учун ўрта босимли ер ости газ қувурида улаш ишлари олиб борилди. Шу муносабати билан туманнинг “Мўминова” кўчасида 12 та кўп қаватли уйларнинг барча аҳоли хонадонлари ва 2 та улгуржи истеъмолчилари табиий газ таъминотидан вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Бухоро вилоятининг Жондор туманига табиий газ етказиб берувчи юқори босимли ер ости газ қувурида газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланганлиги ҳамда таъмирлаш ишларини бажариш мақсадида жорий йилнинг 1-2 февраль кунлари соат 8:00 дан 17:00 га қадар Жондор туманида табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилади. Таъмирлаш ишлари тугатилганидан сўнг табиий газ таъминоти қайта тикланади.
Фарғона вилоятининг Тошлоқ туманида жойлашган “Турват” газ тақсимлаш станциясида таъмирлаш ишлари олиб борилиши муносабати билан Марғилон шаҳар ҳудудидаги “Надирмат”, “Туягум”, “Зуҳро”, “Гулистон”, “Саховат”, “Милтиқсоз” ва “Чилонзор” МФЙларида яшовчи  6931 та аҳоли хонадонлари ва 85 та улгуржи истеъмолчилар, шунингдек, Тошлоқ туманидаги 4775 та аҳоли хонадонлари ва 52 та улгуржи истеъмолчиларда 2021 йил 2 февраль куни соат 11:00 дан 14:00 га қадар табиий газ таъминотидан вақтинчалик тўхтатилади. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланади.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 31 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 1 и 2 февраля
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 31 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 1 и 2 февраля
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 31 января текущего года, а также мерами, предусмотренными 1 и 2 февраля.
За 31 января на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 209,100 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 203 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 95,647 млн. кубометров природного газа и 781 тонна сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 31 января АО «Узбекуголь» доставил в регионы 14,979 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки 31 января, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
1 февраля в Мирзо-Улугбекском районе Ташкента с 16:00 до 18:00 были проведены работы по подключению подземного газопровода среднего давления для снабжения общежития Филиала РГУ нефти и газа имени И.М. Губкина в г. Ташкенте. В связи с этим на данный период времени было приостановлено газоснабжение 12-ти многоквартирных домов и 2 оптовых потребителей, подача газа которым затем была вновь возобновлена.
1 и 2 февраля в Жондорском районе Бухарской области с 8:00 до 17:00 приостанавливается подача природного газа в связи с ремонтными работами по ликвидации утечки газа в подземном газопроводе высокого давления. Подача газа будет возобновлена по окончании ремонта.
2 февраля ​​с 11:00 до 14:00 проводятся ремонтные работы на газораспределительной станции «Турват» в Ташлакском районе Ферганской области. В связи с этим временно приостанавливается подача природного газа в городе Маргилан в махаллях Надирмат, Туягум, Зухро, Гулистан, Саховат, Милтиксоз и Чиланзар (6931 домохозяйство и 85 оптовых потребителей) и Ташлакском районе (4775 домохозяйств и 52 оптовых потребителя). Подача газа возобновится после завершения работ.