Жорий йилнинг 1 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 2 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 1 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 2 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 1 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 2 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 1 февраль куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 207 миллион 300 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 201 миллион 500 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 92 миллион 657 минг куб метр табиий ва 1 минг 549 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 1 февраль куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 12 минг 75 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
Бугун, 1 февраль куни соат 16:00-18:00 вақт оралиғида “Hududgaz Poytaxt” ГТФ “Ер ости газ қувурлари хизмати” ҳамда “MirzoUlug'bektumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан тумандаги “Мўминова” кўчасида янги қуриб битказилган “I.M.Gubkin номидаги Россия давлат нефть ва газ (MTU) университет ётоқхонаси учун ўрта босимли ер ости газ қувурида улаш ишлари олиб борилди. Шу муносабати билан туманнинг “Мўминова” кўчасида 12 та кўп қаватли уйларнинг барча аҳоли хонадонлари ва 2 та улгуржи истеъмолчилари табиий газ таъминотидан вақтинчалик тўхтатилди.
Тошкент вилояти Зангиота тумани, Эшонгузар қўрғони, А.Навоий маҳалласи, кўп қаватли уйларнинг табиий газ билан таъминловчи ўрта босим газ қуқурида газ сизиб чиқиш (авария) ҳолати кузатилгани сабабли, 1 февраль куни соат 11:00 дан 17:00 га қадар Эшонгузар қўрғони, А.Навоий маҳалласида жами 450 та аҳоли хонадонлари, ижтимоий соҳа объектлари ва улгуржи истеъмолчиларда табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилган. Аҳоли хонадон сони 450 тани ташкил қилади. Барча истеъмолчиларда табиий газ таъминоти такланди.
Тошкент вилояти “Ўртачирчиқ тумани, билан Нурафшон шаҳар чегара қисмида газ ҳисобдони ўрнатилиши муносабати билан Ўнбеш-овул тармоғи юқори босимли ГТНдан табиий газ билан таъминланувчи истеъмолчилар газ таъминотидан 1 февраль куни соат 13:00 дан 17:00 га қадар вақтинча тўхтатилган. Аҳоли хонадон сони 2050 тани ташкил қилади. Улгуржи истеъмолчилар 7 тани ташкил этади. Барча истеъмолчиларда табиий газ таъминоти такланди.
Олмалиқ шаҳар, “Чамбил” МФЙ, Чамбил кўчасидан ўтказилган ер усти ўрта ва паст босим газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, 2 февраль куни соат 08:00 дан 18:00 га қадар мазкур кўчадаги 91 та аҳоли хонадонларига табиий газ етказиб бериш вақтинчалик тўхтатилди.
Ўртачирчиқ тумани, “Янги ҳаёт” МФЙ ҳудудидан ўтган (“Чапаев” номли) юқори босимли газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, 2 февраль куни соат 13:00 дан 18:00 гача ушбу ҳудуднинг “Бектемир”, “Янги ҳаёт”, “Ўчоқли”, “Бунёдкор” МФЙлардаги 3375 та аҳоли хонадонларида газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Бухоро вилоятининг Жондор туманига табиий газ етказиб берувчи юқори босимли ер ости газ қувурида газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланганлиги ҳамда таъмирлаш ишларини бажариш мақсадида жорий йилнинг 1-2 февраль кунлари соат 8:00 дан 17:00 га қадар Жондор туманида табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилганидан сўнг табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Бухоро шаҳар Ж.Икромий ҳамда А.Тўқай кўчаларидан ўтувчи мавжуд ўрта босимли ер ости газ қувурларини таъмирлаш мақсадида 2 февраль куни соат 9:00 дан 17:00 га қадар Бухоро шаҳридаги “Низомий”, “Ж.Икромий”, “Туркий Жандай”, “Ҳамид Олимжон”, “А.Фитрат” МФЙларига қарашли кўчаларда табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилади.
Фарғона вилоятининг Тошлоқ туманида жойлашган “Турват” газ тақсимлаш станциясида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги муносабати билан Марғилон шаҳар ҳудудидаги “Надирмат”, “Туягум”, “Зуҳро”, “Гулистон”, “Саховат”, “Милтиқсоз” ва “Чилонзор” МФЙларида яшовчи  6931 та аҳоли хонадонлари ва 85 та улгуржи истеъмолчилар, шунингдек, Тошлоқ туманидаги 4775 та аҳоли хонадонлари ва 52 та улгуржи истеъмолчиларда 2 февраль куни соат 11:00 дан 14:00 га қадар табиий газ таъминотидан вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 1 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 2 февраля
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 1 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 2 февраля
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 1 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 2 февраля.
За 1 февраля на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 207,3 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 201,5 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 92,657 млн. кубометров природного газа и 1,549 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 1 февраля АО «Узбекуголь» доставил в регионы 12,075 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки 1 февраля, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
1 февраля в Мирзо-Улугбекском районе Ташкента с 16:00 до 18:00 были проведены работы по подключению подземного газопровода среднего давления для снабжения общежития Филиала РГУ нефти и газа имени И.М. Губкина в г. Ташкенте. В связи с этим на данный период времени было приостановлено газоснабжение 12-ти многоквартирных домов и 2 оптовых потребителей, подача газа которым затем была вновь возобновлена.
1 февраля в Зангиотинском районе Ташкентской области с 11:00 до 17:00 проводились срочные ремонтные работы по устранению утечки газа на газопроводе среднего давления, подающем природный газ в многоэтажные дома на территории махаллей Эшонгузар кургони и имени Навои. В этой связи в данный период времени было приостановлено газоснабжение 450 домохозяйств, местных социальных объектов и оптовых потребителей.
1 февраля 13:00 до 17:00 производилась установка газового счётчика от ГРС высокого давления в межтерриториальной зоне Уртачирчикского района и г.Нурафшон Ташкентской области. В связи с этим было временно приостановлена подача газа в 2050 местных домохозяйств и 7 оптовым потребителям.
Сегодня, 2 февраля, в г.Алмалык Ташкентской области с 08:00 до 18:00 проводятся ремонтные работы на надземном газопроводе среднего и низкого давления. В связи с этим приостановлено газоснабжение 91 домохозяйства в махалле Чамбил, которое будет возобновлено после ремонтных работ.
Также сегодня в Уртачирчикском районе Ташкентской области с 13:00 до 18:00 проводятся ремонтные работы на газопроводе высокого давления, проходящем по территории махалли Янги хаёт. В связи с этим временно приостановлено газоснабжение домохозяйств в махаллях Бектемир, Янги хаёт, Очокли, Бунёдкор.
1 и 2 февраля в Жондорском районе Бухарской области с 8:00 до 17:00 приостановлена подача природного газа в связи с ремонтными работами по ликвидации утечки газа в подземном газопроводе высокого давления.
2 февраля в г.Бухаре с 9:00 до 17:00 проводится ремонт действующих подземных газопроводов среднего давления, проходящих по улицам имени Ж.Икромий и А.Тукая. в связи с этим приостановлена подача газа потребителям на территории махаллей Низами, Туркий Жандай, имени Ж.Икромий, А.Тукая, Х.Олимджана, А.Фитрата.
Также сегодня, 2 февраля, в Ташлакском районе Ферганской области с 11:00 до 14:00 проведены ремонтные работы газораспределительной станции «Турват». В связи с этим в г.Маргилан приостанавливалось газоснабжение в махаллях Надирмат, Туягум, Зухро, Гулистан, Саховат, Милтиксоз и Чиланзар (6931 домохозяйств и 85 оптовых потребителей), а также в Ташлакском районе (4775 домохозяйств и 52 оптовых потребителя).