Жорий йилнинг 3 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 4 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 3 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 4 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 3 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 4 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 3 февраль куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 202 миллион 200 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 199 миллион 700 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 86 миллион 869 минг куб метр табиий ва 2 минг 7 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 3 февраль куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 13 минг 346 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
Бухоро шаҳар “Туткунда” МФЙ ҳудудидан ўтувчи ўрта босимли ер усти газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, бугун, 3 февраль куни соат 11:50 дан 17:00 га қадар мазкур МФЙдаги 800 та хонадонда табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Қарши шаҳар автомобил йўлларида  кенгайтириш ва таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги муносабати билан, 3 февраль соат 13:00 дан кеч соат 17:00 га қадар Равоқ, Узуннаво, Тўқманғит, Обидида, Шайхали, Гулистон, Кўчкак маҳаллаларида табиий газ таъминоти тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Тошкент вилояти Қибрай тумани “Дўрмон Комплекси” ҳудудидан ўтган ер ости ўрта босим газ қувуридан “Комплекс” қозонхонаси ҳамда Дўрмон МФЙ Арчазор кўчаларига йўналган ер ости ўрта босим газ қудуғида навбатдаги кўрикдан ўтказиш пайтида (обход) газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланган. Ушбу носозликни бартараф этиш мақсадида 04 февраль куни соат 10:00 дан юқорида кўрсатилган манзилда 203 та аҳоли табиий газ истеъмолчиларида табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишларидан сўнг табиий газ таъминоти  кайта тикланди.
Пискент туман газ таъминоти бўлимидан олинган маълумотига асосан, Керувчи МФЙ, Бангавул қишлоғи ҳудудидаги ўрта босимли ер ости газ қувуридан газ сизиб чиқиши аниқланганлиги сабабли, 3 февраль куни соат 22:30да ушбу ҳудудда 80 та хонадон газ таъминотидан ўчирилган. Бугун, 4 февраль куни соат 17:00 да таъмирлаш ишлари тугатилиб, газ таъминоти қайта тикланди.
Шунингдек, 4 февраль куни соат 11:00-17:00 вақт оралиғида “Sergelitumangaz” газ таъминоти бўлими томонидан Сергели тумани 5-мавзеда жойлашган объектда паст босимли ер ости газ қувурини ҳаракатдаги газ қувурига улаш ишлари олиб борилди. Шу муносабат билан туманнинг 5-мавзесидаги 9 қаватли 105, 106, 107, 108, 109 ва 110 уйларнинг жами 288 та аҳоли хонадонлари табиий газ таъминотидан вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг табиий газ таъминоти қайта тикланди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 3 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 4 февраля
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 3 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 4 февраля
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 3 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 4 февраля.
За 3 февраля на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 202,200 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 199,700 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 86,896 млн. кубометров природного газа и 2,007 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 3 февраля АО «Узбекуголь» доставил в регионы 13,346 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки, 3 февраля, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
3 февраля с 11:50 до 17:00 в Бухаре проводились ремонтные работы на наземном газопроводе среднего давления, проходящем по территории махалли Туткунда, в связи с этим было приостановлено газоснабжение в 800 домохозяйствах.
Также вчера в связи с расширением и ремонтом дорог в Карши с 13:00 до 17:00 была приостановлена ​​подача природного газа в махаллях Равок, Узуннаво, Токмангит, Обидида, Шайхали, Гулистан, Кочкак. После ремонта было восстановлено газоснабжение.
4 февраля в Кибрайском районе Ташкентской области была обнаружена утечка газа в подземном газопроводе среднего давления, проходящем по территории комплекса «Дурмень» (улица Арчазор). В связи с организацией аварийно-восстановительных работ с 10:00 была приостановлена подача газа 203 потребителям.
3-4 февраля в Пскентском районе Ташкентской области проводились ремонтные работы в связи с обнаружением утечки газа из подземного газопровода среднего давления в населенном пункте Бангавул. В связи с ремонтом было приостановлено газоснабжение 80 домов на территории данного поселка, а также махалли Керувчи с 22:30 3 февраля до 17:00 4 февраля.
4 февраля с 11:00 до 17:00 в Сергелийском районе столицы шли работы по подключению подземного газопровода низкого давления к действующему газопроводу на объекте, расположенном на территории 5-го квартала. В связи с этим было приостановлено газоснабжение в 9-тиэтажных домах №№ 105, 106, 107, 108, 109 и 110.