Жорий йилнинг 6 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ва 7 февраль кунидаги чора-тадбир тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, кеча, 6 февраль куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 203 миллион 800 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 198 миллион 700 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 83 миллион 645 минг куб метр табиий ва 1 минг 584 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 6 февраль куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 9 минг 694 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
Бухоро вилояти “Ғиждувон” ГТСдан келувчи ер ости юқори босимли газ қувурининг Қизилтепа ҳудудидан ўтувчи қисмида газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланганлиги ҳамда таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли Ғиждувон туманида 6 февраль куни соат 9:00 дан 17:00 га қадар табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари якунлангандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланади.
Тошкент вилоятининг Зангиота тумани “Хонобод” ҳудуди, “Соҳибкор” маҳалласи, “Барака” кўчасидаги кўп қаватли уйларни табиий газ билан таъминловчи ер ости паст босимли газ қувурида таъмирлаш ишлари олиб борилганлиги сабабли, ушбу ҳудуддаги 150 та аҳоли хонадонларида 2021 йил 6 февраль куни соат 09:00дан 17:00 га қадар табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Бекабод тумани “Найман”, “Ачамайли” ва “Уяс” МФЙларини табиий газ билан таъминловчи газ қувурида газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланган ва таъмирлаш ишларини бажариш учун 2021 йил 6 февраль куни соат 10:00 дан 14:00 га қадар газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилган (жами 2150 та хонадон, 16 та улгурчи истеъмолчи). Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланган.
“Зангиотатумангаз” газ таъминоти бўлимидан олинган маълумотга кўра, Зангиота тумани, Бўзсув ҳудуди, “Ачии сой” маҳалласини газ билан таъминловчи ўрта босимли ер усти газ қувурини автотранспорт воситаси уриб кетиши натижасида ушбу газ қувурининг уланган жойидан газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланган. Натижада мазкур ҳудуднинг 120 та хонаданида бугун, 7 февраль куни соат 00:30дан газ таъминоти вақтинчалик тўхталган. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланади.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 6 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 7 февраля
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 6 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 7 февраля
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 6 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 7 февраля.
За 6 февраля на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 203,8 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 198,700 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 83,645 млн. кубометров природного газа и 1,584 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 6 февраля АО «Узбекуголь» доставил в регионы 9,694 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки, 6 февраля, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
Вчера, 6 февраля, в Бухарской области с 9:00 до 17:00 проведены работы в связи с утечкой газа и ремонтом на участке подземного газопровода высокого давления от Гиждуванской ГРС, проходящего через Кызылтепинский район. В связи с этим была временно приостановлена ​​подача природного газа в Гиждуванском районе, которая возобновлена по завершении ремонтных работ.
6 февраля в Зангиатинском районе Ташкентской области с 09:00 до 17:00 был проведен ремонт подземного газопровода низкого давления, подающего природный газ в многоэтажные дома в махалле Сохибкор по улице Барака. В связи с этим была временно приостановлена подача газа в данные дома, которая возобновлена после ремонта.
6 февраля обнаружена утечка газа в газопроводе, подающем природный газ в махалли Найман, Ачамайлы и Уяс в Бекабадском районе Ташкентской области. Для устранения неисправности ​​с 10:00 до 14:00 проведены ремонтные работы с временным отключением местных потребителей (2150 домохозяйств и 16 оптовых потребителей). После 14 часов подача газа возобновлена.
7 февраля в 00:30 в Зангиатинском районе Ташкентской области в результате инцидента с участием транспортного средства был поврежден наземный газопровод среднего давления, подающий газ в махаллю Ачии Сой (Бозсув). В результате предприняты аварийно-восстановительные работы для устранения утечки газа, в связи с чем приостановлена подача газа 120 местным домохозяйствам. Газоснабжение будет восстановлено по завершении ремонта.