Энергетика соҳасидаги ёшлар учун тадбирлар дастури ишлаб чиқилди
2021 йил 19 февраль куни ёқилғи-энергетика комплекси компаниялари ва ташкилотларининг Ёшлар иттифоқи раислари иштирокида Энергетика вазирлиги Ёшлар иттифоқининг жорий йилдаги биринчи ишчи йиғилиши бўлиб ўтди.
Учрашув давомида йиғилганлар 2021 йилга режалаштирилган тадбирлар Дастури лойиҳасини муҳокама қилдилар. Дастур истеъдодли ва иқтидорли ёшларни аниқлаш, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан илгари сурилган ижтимоий, маънавий-маърифий ишларни ташкил этиш тўғрисидаги бешта ташаббусни амалга ошириш мақсадида ишлаб чиқилган.
Ушбу Дастурга мувофиқ “Энергия тежамкорлик ёшлар нигоҳида” болалар расмлари танлови, “Энг яхши илмий мақола” танлови, “Ёш энергетиклар” мавзусида ёшлар форуми, “Энержитур” ҳайрия марафони ва бошқа спорт мусобақалари ва тадбирларини ўтказиш режалаштирилган.

Разработана программа мероприятий для молодежи энергетического сектора
19 февраля 2021 года состоялось первое в текущем году рабочее совещание Союза молодежи Министерства энергетики с участием председателей Союза молодежи компаний и организаций топливно-энергетического комплекса.
В ходе совещания присутствующие обсудили проект Программы мероприятий, запланированных в 2021г. Программа была разработана в целях выявления одаренной и талантливой молодежи, а также реализации пяти инициатив, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан Ш.М. Мирзиёевым по организации социальной и духовно-просветительской работы.
В соответствии с данной Программой планируется проведение таких мероприятий как: конкурс детских рисунков «Энергосбережение глазами подрастающего поколения», конкурс «Самая лучшая научная статья», молодежный форум «Энергия молодости», благотворительный марафон-забег «Энерджитур» и другие спортивные турниры и мероприятия.