Жорий йилнинг 22 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ҳамда 23 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 22 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ҳамда 23 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 22 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ҳамда 23 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, 22 февраль куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 202 миллион 100 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 197 миллион киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 87 миллион 351 минг куб метр табиий ва 2 минг 142 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 22 февраль куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 19 минг 556 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
“Hududgaz Buxoro” томонидан Бухоро вилоятининг Жондор туманида газ қувуридаги авария ҳолатини бартараф этиш ҳамда таъмирлаш ишлари олиб борилиши мақсадида туманнинг “Демун”, “Шўробод”, “Пўлоти” МФЙларида 23 февраль куни  соат 15:00 дан 17:30 га қадар табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилиши маълум қилинди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 22 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 23 февраля
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 22 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 23 февраля
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 22 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 23 февраля.
За 22 февраля на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 202,100 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 197 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 87,351 млн. кубометров природного газа и 2,142 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 22 февраля АО «Узбекуголь» доставил в регионы 19,556 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки, 22 февраля, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
С 10:00 22 февраля началось проведение ремонтных работ на газораспределительном пункте, подающем природный газ в махаллю «Эркин», в связи с чем было приостановлено снабжение природным газом 180 домохозяйств и 1 оптового потребителя. Подача газа восстановлена с 18:00 23 февраля по завершении ремонта.
В целях ликвидации аварии и ремонта газопровода в Жондорском районе Бухарской области, 23 февраля с 15:00 до 17:30 была приостановлена подача природного газа в махалли Демун, Шеробод и Пулоти. Подача возобновлена по окончании ремонта.