Жорий йилнинг 23 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ҳамда 24 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
• Жорий йилнинг 23 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ҳамда 24 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот
Жорий йилнинг 23 февраль куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергия ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар ҳамда 24 февраль кунидаги чора-тадбирлар тўғрисида маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, 23 февраль куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 205 миллион 400 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 193 миллион киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 90 миллион 473 минг куб метр табиий ва 2 минг 30 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 23 февраль куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 17 минг 251 тонна кўмир маҳсулотлари ҳудудларга етказиб берилди.
“Hududgaz Buxoro” томонидан Бухоро вилоятининг Жондор туманида газ қувуридаги авария ҳолатини бартараф этиш ҳамда таъмирлаш ишлари олиб борилиши мақсадида туманнинг “Демун”, “Шўробод”, “Пўлоти” МФЙларида 23 февраль куни  соат 15:00 дан 17:30 га қадар табиий газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилиши маълум қилинди.
Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳар “А.Темур” кўчасидан ўтувчи ўрта босимли газ қувурида носозлик аниқланганлиги сабабли, “Майдон”, “Гулзор”, “Қорабоғ” ва “Наврўз” маҳаллаларида 24 февраль соат 02:00 дан 18:00 га қадар  780 та аҳоли хонодонлирида табиий газ таъминоти вақтинчалик тўҳтатилди. Таъмирлаш ишлари тугатилгандан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланди.
Қарши шаҳрининг “Насаф” кўчасидан ўтган ўрта босимли ер ости газ қувурида газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланди.  Ушбу носозликни бартараф қилиш мақсадида, 24 февраль куни соат 15:00 дан 17:00 га қадар Ғофир Ғулом, Узумзор, Мағзон, Нахшаб, Оқтепа, Наво, Бўстон, Кат, Заҳокимарон, Шоҳбекат, Хўжахиёл,  Қарлиқбоғот, Геолог, Хонтепа, Каманди, Янги турмуш маҳаллалари ҳамда 4-5-6-7-митти туманларида табиий газ таъминоти тўхтатилди.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 23 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 24 февраля
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 23 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 24 февраля
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 23 февраля текущего года, а также мерами, предусмотренными 24 февраля.
За 23 февраля на тепловых и гидроэлектростанциях Узбекистана совокупно выработано 205,400 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них потребителям было отпущено 193 млн. киловатт-часов электроэнергии.
В течение прошлых суток региональными газоснабжающими организациями фактически поставлено потребителям 90,473 млн. кубометров природного газа и 2,030 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 23 февраля АО «Узбекуголь» доставил в регионы 17,251 тыс. тонн угольной продукции.
За минувшие сутки, 23 февраля, добыча нефти и газа по республике осуществлялась в плановом режиме. Все предприятия по их добыче работают в круглосуточном режиме.
23 февраля с 15:00 до 17:30 в целях ликвидации аварии и ремонта газопровода в Жондорском районе Бухарской области, была приостановлена подача природного газа в махалли Демун, Шеробод и Пулоти. Подача возобновлена по окончании ремонта.
24 февраля в г. Ангрен из-за неисправности газопровода среднего давления, проходящего по улице А.Темура, 780 потребителей в махаллях Майдон, Гулзор, Корабог и Навруз с 02:00 до 18:00 были временно отключены от газоснабжения. После ремонта ​​подача природного газа восстановлена.
24 февраля в г. Карши обнаружена утечка газа в подземном газопроводе среднего давления, проходящем по улице Насаф. Для устранения этой проблемы с 15:00 до 17:00 было временно приостановлено газоснабжение потребителей в махаллях им. Гафура Гулома, Узумзор, Магзон, Нахшаб, Октепа, Наво, Бустон, Кат, Захокимарон, Шохбекат, Худжахиёл, Карликбогот, Геолог, Хантепа, Каманди, Ягши турмуш.