Тендерда иштирок этишга 100 дан ортиқ компаниялар қизиқиш билдирмоқда
100 дан ортиқ потенциал инвесторлар электр энергетикаси соҳасидаги иккита лойиҳа бўйича тендеролди йиғилишларида иштирок этди.
Жорий йилнинг 9 ва 11 март кунлари «500/220 кВли «Мурунтов» подстанциясини қуриш ва иккита 3х167 МВАлик автотрансформаторларини ўрнатиш» ҳамда «Навоий иссиқлик электр станциясидан 220 кВли «Бесопан» ўчириб-ёқиш пунктигача 177 км узунликдаги 220 кВли электр узатиш тармоғини 500 кВли габаритда қуриш» инвестиция лойиҳалари доирасида онлайн мулоқот ташкил этилган эди.
Тендеролди муҳокамалари GOPA — International Energy Consultants GmbH конcалтинг компанияси ҳамда “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” акциядорлик жамияти мутахассислари иштирокида ўтказилди.
Турли мамлакатлардан иштирок этган қизиқувчилар эълон қилинган тендерлар бўйича керакли маълумот ва изоҳларни олишди.  Европа тараққиёт ва тикланиш банкининг вакиллари онлайн мулоқотда кузатувчи мақомида иштирок этди.

Участие в тендере заинтересовало более 100 компаний
Более 100 потенциальных компаний приняли участие в предтендерных встречах по двум проектам в сфере электроэнергетики.
Встречи организованы 9 и 11 марта 2021 года в формате видеоконференции в рамках инвестиционных проектов «Строительство линии 220 кВ в габарите 500 кВ протяженностью 177 км от «Навоийской ТЭС» до переключательного пункта 220 кВ «Бесопан» и «Строительство подстанции «Мурунтау» 500/220 кВ с двумя атотрансформаторами по 3х167 МВА».
Предтендерные совещания проведены с участием специалистов АО «Национальные электрические сети Узбекистана» и консалтинговой фирмы GOPA — International Energy Consultants GmbH.
Участники из различных стран получили необходимые разъяснения по объявленным тендерам. В качестве наблюдателей приняли участие и выступили представители Европейского Банка развития и реконструкции.