“Иссиқлик электр станциялари” АЖ Бошқаруви раиси бошчилигида “Тошкент ИЭС” АЖда кенгайтирилган йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда Иноятов Миракбар Миржалилович “Тошкент ИЭС” АЖ бош директори этиб тайинланди.
Миракбар Иноятов 2003 йилда ўз иш фаолиятини “Тошкент ИЭС” АЖда бошлаган, ушбу корхонада турли вазифаларда ишлаб келган, 2020 йилдан станцияда ускуналарини таъмирлашга тайёрлаш ва уни ўтказиш хизмати таъмирлаш бўйича етакчи муҳандиси сифатида фаолият юритган.
Энергетика соҳасида ўзоқ йиллар давомида ишлаган, ўз касбининг моҳир устаси, фидоий инсон, 2020 йилдан буён “Тошкент ИЭС” АЖга раҳбарлик қилиб келаётган Талипов Рахимжон Талипович пенсияга кузатилди ва станция жамоаси ҳамда ягона таъсисчисининг таклифига биноан Акциядорлик жамияти бош директорининг маслаҳатсчиси лавозимига тайинланди.

Произошла смена руководства акционерного общества “Ташкентская ТЭС”
Под председательством Председателя Правления АО “Тепловые электрические станции” в АО “Ташкентская ТЭС” состоялось расширенное совещание.
На совещании генеральным директором АО “Ташкентская ТЭС” назначен Иноятов Миракбар Миржалилович.
Миракбар Иноятов начал свою трудовую деятельность в 2003 году в АО “Ташкентская ТЭС”, где работал на различных должностях, а с 2020 года был ведущим инженером по ремонту службы подготовки и проведения ремонта оборудования на станции.
Талипов Рахимжон Талипович, долгие годы проработавший в энергетической отрасли, мастер своего дела, самоотверженный человек, с 2020 года возглавляющий АО “Ташкентская ТЭС”, вышел на пенсию и по предложению коллектива станции и единственного учредителя был назначен на должность советника генерального директора акционерного общества.