Энергетика вазирлиги ва унинг тизим корхоналари томонидан “Маҳаллабай” ишлаш тизими бўйича кенг кўламли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда
• Энергетика вазирлиги ва унинг тизим корхоналари томонидан “Маҳаллабай” ишлаш тизими бўйича кенг кўламли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда
Мамлакатимиз раҳбарининг топшириғига асосан Энергетика вазирлиги ва унинг тизим корхоналари томонидан “Маҳаллабай” ишлаш тизими бўйича кенг кўламли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда. Жумладан, “Иссиқлик электр станциялари” акциядорлик жамияти Тошкент шаҳри Яшнобод туманидаги “Асалобод” маҳалласида белгиланган ишлар ижросини таъминлаб келмоқда.
“Наврўз” умумхалқ байрами муносабати билан маҳаллада хайрия акцияси ташкил этди.
Акция доирасида “Асалобод” маҳалласида яшовчи кам таъминланган, боқувчисини йўқотган, ногирон, ижтимоий ҳимояга муҳтож “Темир дафтар”га киритилган оилалар, шунингдек, “Аёллар дафтари”да рўйхатда турувчи эҳтиёжманд хотин-қизлар ҳолидан хабар олинди. Уларга байрам муносабати билан озиқ-овқат маҳсулотлари ҳамда маиший техника воситалари тақдим этилди.
– Наврўзи олам байрами яна бир марта эзгу амаллар, бағрикенглик ва хайр-саҳоват айёми эканлигини исботламоқда. Президентимиз ташаббуслари билан йирик корхоналарнинг “маҳаллабай” ишлаш тизими асосида бугун бизнинг маҳаллада ташкил этилган хайрия акцияси фуқароларимизнинг кўнглини тоғдек кўтарди, – дейди “Асалобод” МФЙ раиси Ф.Ҳодиев. – Йигирма нафар муҳтожлар байрам арафасида моддий ёрдам, рўзғор буюмлари ва бошқа эҳтиёжлари учун зарур маҳсулотларни олиб жуда ҳам хурсанд бўлишди.
Мазкур акцияда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ва Энергетика вазирлиги вакиллари, “Иссиқлик электр станциялари” АЖ бошқаруви аъзолари ҳамда ишчи-ходимлар иштирок этишди.

Министерством энергетики и его предприятиями реализуются широкомасштабные меры по работе системы «Махаллабай»
• Министерством энергетики и его предприятиями реализуются широкомасштабные меры по работе системы «Махаллабай»
В соответствии с поручением Главы нашего государства, Министерством энергетики и его предприятиями реализуются широкомасштабные меры по работе системы «махаллябай». В частности, акционерное общество «Тепловые электрические станции» обеспечивает выполнение намеченных работ в махалле «Асалабад» Яшнабадского района города Ташкента.
В связи со всенародным праздником «Навруз» в махалле организована благотворительная акция.
В рамках акции малообеспеченным семьям нуждающимся в социальной защите, инвалидам, людям потерявших кормильцев и гражданам включенным в “Железную тетрадь”, а также “Женскую тетрадь” по случаю праздника были розданы продукты питания и бытовая техника.
– Праздник Навруз еще раз доказывает, что это праздник добрых дел и милосердия. Благотворительная акция, организованная в нашей махалле на основе системы работы крупных предприятий «махаллябай», подняла настроение наших граждан, – говорит председатель махалли “Асалабад” Ф.Ходиев - Двадцать нуждающихся накануне праздника получили материальную помощь, предметы быта и другие вещи первой необходимости.
В данной акции приняли участие представители Кабинета Министров и Министерства энергетики Республики Узбекистан, члены правления АО «Тепловые электрические станции».