Энергетика вазирлиги марказий аппаратида донорлар куни бўлиб ўтди
Бугун, 2 апрель куни Ўзбекистон Энергетика вазирлиги Марказий аппаратида Республика қон қуйиш маркази беморлари учун биринчи марта қон топшириш хайрия тадбири бўлиб ўтди.
Соғлиқни сақлаш вазирлиги талабларига мос равишда жиҳозланган кўчма қон қуйиш марказининг 8 соатлик фаолияти давомида вазирликнинг 100 дан ортиқ ходимлари, жумладан, Энергетика вазирлиги раҳбарияти ушбу хайрия акциясида иштирок этишди.
Ушбу тадбирда Энергетика вазирлиги ходимлари ҳаммаси бўлиб хайр-эҳсон учун мўлжалланган 50 литрга яқин қон ҳадя қилишди.
Вазирлик корпоратив кўнгилли равишда донорлик кунларини ўтказишни давом эттиришни режалаштирмоқда.
Одамлар саломатлиги ва уларнинг ҳаётини сақлаб қолиш жараёнида муҳим ўрин тутадиган Республика қон қуйиш марказига донор кунлари билан бир қаторда Энергетика вазирлиги ҳам хайрия ёрдамининг бошқа шаклларини тақдим эттирмоқда.

День донора в центральном аппарате Министерства энергетики
2 апреля в центральном аппарате Министерства энергетики Узбекистана впервые состоялась акция по сдаче крови для пациентов Республиканского центра переливания крови.
За 8 часов работы мобильного центра переливания крови, оборудованного в здравпункте, в донорской акции успели принять участие более 100 сотрудников Министерства, в том числе, руководство Минэнерго.
Всего сотрудниками Минэнерго было сдано около 50 литров крови, предназначенной для донорства.
В планах министерства – продолжать проведение Дней донора, как одну из форм корпоративного волонтерства.
Кроме Дней донора, Министерством энергетики оказываются и другие формы благотворительной помощи Республиканскому центру переливания крови, занимающему значимое место в процессе спасения здоровья и жизни людей.