Ёқилғи-энергетика комплекси ёшлари иштирокида ўтказилган “Ёшлик энергияси” номли халқаро форум ўз ниҳоясига етди
• Ёқилғи-энергетика комплекси ёшлари иштирокида ўтказилган “Ёшлик энергияси” номли халқаро форум ўз ниҳоясига етди
Аввал ҳабар берганимиздек, жорий йилнинг 19-23 май кунлари Қашқадарё вилоятининг Шаҳрисабз туманидаги “Лочин” оромгоҳида ёқилғи-энергетика комплекси ёшлари иштирокида ўтказилган “Ёшлик энергияси” номли Халқаро форум ўз ниҳоясига етди.
Карантин қоидаларига риоя этган ҳолда ташкил қилинган форум иштирокчиларни ёқилғи-энергетика комплекси, нефть ва газ соҳасидаги илғор технологиялар, шунингдек, электр энергетикаси соҳасидаги билим ва кўникмаларини мустаҳкамлаб, турли спорт мусобақалари, интеллектуал ўйинлар, мантиқий ва амалий машғулотлар билан бирлаштирди.
Шунингдек, Форум иштирокчиларига кўтаринки руҳ бағишлаш ва иштирокчиларни қутлаш мақсадида, Алишер Навоий номидаги Давлат Академик катта театри жамоаси томонидан концерт дастури ташкил қилиниб, турли хил саҳна кўринишлари ва мусиқали чиқишлар орқали иштирокчиларга маданий энергия берилди.
Форум якунида келгуси форумлар учун аниқ мақсадлар белгилаб олинди, бир қатор номинациялар бўйича ғолиблар аниқланди. Тадбирда иштирок этган фаол ёшлар Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлиги ҳамда Ўзбекистон энергетика, нефть ва газ саноати ва геология ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши томонидан диплом ва қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди.

Завершился молодежный международный форум «Энергия молодости» с участием молодежи топливно-энергетического комплекса
• Завершился молодежный международный форум «Энергия молодости» с участием молодежи топливно-энергетического комплекса
Международный молодежный форум «Энергия молодости» с участием молодежи топливно-энергетического комплекса, который проходил 19-23 мая этого года в лагере «Лочин» в Шахризабском районе Кашкадарьинской области, подошел к концу.
Форум укрепил знания и навыки участников в области ТЭК, передовых технологий в нефтегазовой, а также электроэнергетической области, совмещая с различными спортивными соревнованиями, интеллектуальными играми, логическими и практическими тренингами, строго соблюдая правила карантинных мер.
Солисты Государственного Академического Большого театра имени Алишера Навои с концертной программой оперных и балетных постановок, театром национального танца и симфоническим оркестром, несомненно стали частью завершающего гала концерта на торжественном закрытии Форума “Энергии молодости”.
По итогам Форума были определены цели для будущих встреч с молодежью, определенны победители в ряде номинаций, награждены дипломами и ценными призами активные участники мероприятия организованного Министерством энергетики Республики Узбекистан, а также Республиканским советом профсоюза работников энергетической, нефтегазовой отраслей и геологии Узбекистана.