ТОШКЕНТДА МАРКАЗИЙ ОСИЁ ЭНЕРГЕТИКЛАРИНИНГ МУВОФИҚЛАШТИРУВЧИ КЕНГАШИ БЎЛИБ ЎТДИ
Бугун, 11 октябрь куни Тошкентда Марказий Осиё энергетикларининг Мувофиқлаштирувчи Кенгаши ўтказилди. Унда кеча Мувофиқлаштирувчи комиссия томонидан кун тартибига қўйилган масалалар муҳокама этилди.
Эслатиб ўтамиз, Кенгашнинг 32-йиғилиши Тошкент шаҳрида бўлиб ўтади. Унда Афғонистон Ислом Республикаси кузатувчи мақомида иштирок этади.
Кенгашнинг мувофиқлаштирувчи кенгаши йиғилишида «Da Afghanistan Breshna Sherkat» (DABS) вакили Салим Салимий, «KEGOC» АЖ бошқарув раиси Бакитжан Кажиев, «Қирғизистон МЭТ» ОАЖ бош директори Эмил Куданалиев, «Барки Точик» ширкати раиси Мирза Иброҳим Исмоилзода, Халқаро мувофиқлаштирувчи диспечерлик марказидан Ҳамидилла Шамсиев, «Ўзбекистон МЭТ» АЖ бошқарув раиси Дадажон Исақулов ва бошқалар иштирок этади.
Мувофиқлаштирувчи Кенгашнинг 32-йиғилишига «Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» АЖ мезбонлик қилади.

ПРОШЕЛ СОВЕТ ЭНЕРГЕТИКОВ ЦЕНТРАЛЬНОЙ АЗИИ
Координационный Электроэнергетический Совет Центральной Азии начал свою работу сегодня, 11 октября, в Ташкенте. На совещании были обсуждены вопросы подготовки к работе в предстоящий осенне-зимний период, обеспечения надежной работы энергосистем ЦА для бесперебойного энергоснабжения потребителей.
В заседании Координационного Совета принимали участие: председатель правления АО «НЭС Узбекистана» Дадажон Исакулов, председатель правления АО «KEGOC» (Республика Казахстан) Бакытжан Кажиев, генеральный директор АО «НЭС Кыргызстана» Эмил Куданалиев, председатель ОАХК «Барки Точик» Исмоилзода Мирзо Ибрахим, директор Координационного диспетчерского центра Хамидилла Шамсиев и другие.
Исламская Республика Афганистан участвует в Координационном Совете в качестве наблюдателя, в совещании принял участие представитель «DA Afghanistan Breshna Sherkat» (DABS) Мухаммад Салим Салими.
32-е заседание Координационного совета организовано АО «Национальная электрическая сеть Узбекистана».