Тошкент шаҳрида жойлашган “UNG Petro” МЧЖга қарашли 15-сонли “Чинобод” АЁҚШда 2 та электромобилларни тезкор зарядлаш қурилмаси ўрнатилди
• Тошкент шаҳрида жойлашган “UNG Petro” МЧЖга қарашли 15-сонли “Чинобод” АЁҚШда 2 та электромобилларни тезкор зарядлаш қурилмаси ўрнатилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 10 июль кунидаги ПҚ-4779-сон Қарорига мувофиқ республикада электрмобилларга хизмат кўрсатиш учун инфратузилмаси, шу жумладан зарядлаш станциялари ва сервис марказларини ташкил этишнинг рағбатлантириш чора-тадбири белгиланган.
Мазкур топшириқнинг ижросини таъминлаш мақсадида, Тошкент шаҳрида жойлашган “UNG Petro” МЧЖга қарашли 15-сонли “Чинобод” номли АЁҚШда 2 та электромобилларни қувватлантириш мобил станциялари модулларини ишлаб чиқарувчи тезкор зарядлаш тизимлари ўрнатилди.
Электрмобилларни ривожлантирилиши ҳозирги кунда дунёнинг кўплаб мамлакатларида мавжуд бўлиб экологик муаммоларни ҳал этиш, инновацион маҳсулотлар учун янги бозорларни шакллантириш имконияти сифатида қаралмоқда.
Шу муносабат билан, келгусида республика бўйлаб босқичма-босқич корхонанинг бошқа объектларида ҳам электромобилларни зарядлаш станцияси ўрнатилиши режалаштирилмоқда.

На АЗС № 15 «Чинобод», ООО «UNG Petro» в Ташкенте установлены два устройства для быстрой зарядки электромобилей
• На АЗС № 15 «Чинобод», ООО «UNG Petro» в Ташкенте установлены два устройства для быстрой зарядки электромобилей
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 10 июля 2020 года № ПП-4779 в республике предусмотрена мера по стимулированию организации инфраструктуры, в том числе зарядных станций и сервисных центров по предоставлению услуг электродвигателям.
Для обеспечения исполнения этой задачи на автозаправочной станции АЗС №15 «Чинабад», расположенной в городе Ташкенте, принадлежащей ООО «UNG Petro» были установлены системы быстрой зарядки, которые производят модули из 2 мобильных блоков питания электромобилей.
Разработка электродвигателей в настоящее время рассматривается многими странами мира как возможность решения экологических проблем, формирования новых рынков для инновационной продукции.
В связи с этим, в дальнейшем планируется поэтапная установка по всей стране станций зарядки электромобилей на других объектах ООО «UNG Petro».