“Иссиқлик электр станциялари” АЖ ва Навоий кон-металургия комбинати ҳамкорлигида ташкил этилган “Биргаликда биз бир кучмиз!” Халқаро ёшлар форумига старт берилди
• “Иссиқлик электр станциялари” АЖ ва Навоий кон-металургия комбинати ҳамкорлигида ташкил этилган “Биргаликда биз бир кучмиз!” Халқаро ёшлар форумига старт берилди
Жорий йилнинг 27 июнь куни “Иссиқлик электр станциялари” акциядорлик жамияти ва Навоий кон-металургия комбинати ҳамкорлигида ташкил этилган “Биргаликда биз бир кучмиз!” Халқаро ёшлар форумига старт берилди.
Форумда “Иссиқлик электр станциялари” АЖ, Навоий кон-металургия комбинати ҳамда Қозоғистон, Россия Федерацияси ва Япония давлатларининг электр энергетика тармоғи корхоналаридан келган 300 нафардан зиёд ёш энергетик-мутахассислар иштирок этмоқда.
Мазкур форум электр энергетика ва тоғ-кон саноати корхоналарида фаолият юритаётган ёшларнинг ғоя ва ташаббусларини қўллаб-қувватлаш, Ўзбекистон, Қозоғистон, Россия Федерацияси ва Япония ёшлари учун мулоқот майдонини яратиш, 2021 йил “Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили” Давлат дастури ижросини таъминлаш ҳамда 30 июнь – Ўзбекистон ёшлари кунини муносиб кутиб олиш каби мақсадларда ташкил этилди.

27 июня 2021 года стартовал Международный молодёжный форум «Вместе мы - сила!» организованный АО «Тепловые электрические станции» («ТЭС») и Навоийским горно-металлургическим комбинатом (НГМК).
Участниками форума стали более 300 молодых специалистов-энергетиков из АО «ТЭС», НГМК, а также электроэнергетической отрасли Казахстана, Российской Федерации и Японии. Он проходит в зоне отдыха «Сармиш», расположенной в Навоийской области.
Форум направлен на поддержку идей и инициатив молодых людей, работающих на предприятиях энергетической сферы и горнодобывающей промышленности, создание диалоговой площадки для молодежи Узбекистана, Казахстана, России, Японии.
Мероприятие вносит вклад в реализацию целей и задач Государственной программы 2021 года - «Год поддержки молодежи и укрепления здоровья населения», а также достойное празднование 30 июня - Дня молодежи Узбекистана.