Ўзбекистон Республикаси Президентининг томонидан таъсис этилган “Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллиги” эсдалик кўкрак нишони билан “Ўзбекнефтгаз” АЖ ва унинг тизимидаги ташкилотларда фаолият юритадиган ходимлар ҳам тақдирланишди.
“Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқаруви раиси Меҳриддин Абдуллаев мукофотга лойиқ деб топилган ҳар бир ишчи-ходимга кўкрак нишонини шахсан тантанали равишда топширди.
Бошқарув раиси бу мукофот эришилган ажойиб натижаларга мукофот бўлибгина қолмай, олдинда турган вазифалар ижроси йўлида мотивация эканлигини ҳам билдирди.
Бошқарув раиси кўкрак нишони билан тақдирланган ходимларни нефть ва газ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш борасидаги кўп йиллик самарали меҳнати ҳурматга сазовор эканини билдирди.
Уларга келгусида “Ўзбекнефтгаз” АЖ тасарруфидаги бошқарма ва корхоналарни замон талаблари асосида модернизация қилиш, илғор инновацион технологияларни жорий этиш, қулай инвестиция муҳитини яратиш, шунингдек, маънавий барқарорликни сақлашдаги ишларига муваффақиятлар, соғлиқ, оилавий тинчлик-тотувлик тилади.
Шунингдек, “Ўзбекнефтгаз” АЖ нефть ва газ қазиб чиқариш бошқармалари, қайта ишлаш заводлари, нефть базаларида самарали фаолият олиб бораётган 140 нафар ходим Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллиги муносабати билан Бошқарув раисининг фахрий ёрлиқлари билан тақдирланишди.

«Узбекнефтегаз»: Торжественно вручены нагрудные знаки «30-летие независимости Республики Узбекистан»
• «Узбекнефтегаз»: Торжественно вручены нагрудные знаки «30-летие независимости Республики Узбекистан»
Сотрудники АО «Узбекнефтегаз» также были награждены нагрудным знаком «30-летие независимости Республики Узбекистан», учрежденным Президентом Республики Узбекистан.
Председатель Правления АО «Узбекнефтегаз» Мехриддин Абдуллаев торжественно вручил нагрудные знаки каждому работнику, признанному награды.
Выступая на торжественном заседании, Председатель Правления признал, что в процессе добычи природного газа и нефти, и переработки все работают коллективно.
Председатель Правления поздравил работников с заслуженным награждением Главы нашего государства, а также с многолетним плодотворным трудом по успешной реализации осуществляемых реформ в нефтегазовом секторе, и достойным вкладом в развитие страны и обеспечение благосостояния народа.
Пожелал им успехов в дальнейшей модернизации управлений и предприятий, находящихся в ведении АО «Узбекнефтегаз», внедрении передовых инновационных технологий, создании благоприятного инвестиционного климата, а также в сохранении духовной стабильности, здоровья, семейного мира и согласия.
Кроме того, с 30-летием Независимости Республики Узбекистан почетными грамотами Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» были награждены 140 сотрудников нефтегазодобывающих управлений, нефтеперерабатывающих заводов, нефтебаз.