Энергетика вазири 6 ёшли бўлғуси энергетикка Президент совғасини топширди
Жорий йилнинг 27 август куни Қармана туманида 100 МВт қувватли қуёш фотоэлектр станциясининг ишга туширилиши маросимида Президентимиз Шавкат Мирзиёевга 6 ёшли Тимурбекнинг бобоси келажакда набираси энергетик бўлиш орзусида эканини айтди.
Ёш бўлишига қарамай, “келажакда энергетик бўламан”, дея орзу қилаётган шижоатли боланинг мақсади Президентимиз Шавкат Мирзиёевни тўлқинлантириб юборди. Шундан сўнг, давлатимиз раҳбари Энергетика вазирлигига Тимурбекка президент совғасини топшириш бўйича тегишли топшириқ берган эди.
30 август куни Энергетика вазири Алишер Султанов бўлажак энергетикка тантанали равишда президент совғасини, шунингдек, энергия тежаш ва табиий ресурслар қанчалик қимматли қазиб олиниши ҳақида болалар учун чоп этилган китобни топширди, унга катта муваффақиятлар тилади.

Министр энергетики вручил подарок Президента 6-летнему будущему энергетику
27 августа т. г. на церемонии открытия солнечной фотоэлектрической станции мощностью 100 МВт в Карманинском районе, дедушка 6-летнего мальчика Тимурбека сообщил Президенту Шавкату Мирзиёеву, что его внук мечтает стать в будущем энергетиком.
Глава государства был рад, что, несмотря на юный возраст, Тимурбек уже имеет такую замечательную цель в жизни – стать специалистом в энергетической отрасли. Руководством страны было поручено вручить 6-летнему Тимурбеку президентский подарок.
30 августа Министр энергетики Алишер Султанов торжественно вручил будущему энергетику президентский подарок, а также детскую книгу об энергосбережении и о том, как добываются ценные природные ресурсы, пожелав ему больших успехов и светлого будущего.