ДАВЛАТ-ХУСУСИЙ ШЕРИКЧИЛИК АСОСИДА ҲАМКОРЛИК РИВОЖЛАНМОҚДА
Энергетика вазирлигида бўлиб ўтган учрашувда Фарғона вилояти Қувасой шаҳрида давлат-хусусий шерикчилик асосидаги ҳамкорликнинг имкониятлари муҳокама этилди.
Унда Корея Республикасининг “POSCO International” компанияси, Фарғона вилояти ва Қувасой шаҳар ҳокимиятлари вакиллари туман қозонхонасининг реконструкцияси бўйича лойиҳа ва уни  давлат-хусусий шерикчилик асосида амалга ошириш борасида ҳамкорлик олиб бориш хусусида сўз юритди.
Музокаралар давомида корейс томони лойиҳани техник-иқтисодий асослаш мақсадида уни ҳар томонлама ўрганиб чиқишини маълум қилди.
Шунингдек, корейс  томони генерация қилинган электр қувватини сотиб олиш учун узоқ муддатли шартномани имзолаш имкониятларини аниқлаб олди.

РАЗВИВАЕТСЯ ПАРТНЕРСТВО НА УСЛОВИЯХ ГЧП
Возможности сотрудничества на новой основе государственно-частного партнерства в городе Кувасай Ферганской области стали предметом обсуждения   на встрече в Министерстве энергетике.
Представители  POSCO International (Республика Корея ) и хокимиятов Ферганской области и города Кувасай обсудили проект по реконструкции районной котельной и возможности сотрудничества по его реализации на основе государственно-частного партнерства.
В ходе переговоров корейская сторона сообщила о намерении провести детальное изучение проекта с целью разработки его технико-экономического обоснования.
Также корейская сторона уточнила возможности подписания долгосрочного контракта на закуп генерируемой электрической энергии.