Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори билан Ахмедхаджаев Азим Исраилович Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари этиб тайинланди
• Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори билан Ахмедхаджаев Азим Исраилович Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари этиб тайинланди
#Тайинлов
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 31 августдаги ПҚ-5240-сонли қарори билан Ахмедхаджаев Азим Исраилович Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари этиб тайинланди.
А. Ахмедхаджаев бунга қадар Жиззах вилояти ҳокимининг ўринбосари – инвестициялар ва ташқи савдо бошқармаси бошлиғи лавозимида фаолият юритиб келаётган эди.

Постановлением Президента Республики Узбекистан, на должность Первого Заместителя Министра энергетики назначен Ахмедхаджаев Азим Исраилович
• Постановлением Президента Республики Узбекистан, на должность Первого Заместителя Министра энергетики назначен Ахмедхаджаев Азим Исраилович
#Назначение
Постановлением Президента Республики Узбекистан ПП-5240 от 31.08.2021, на должность Первого Заместителя Министра энергетики Республики Узбекистан назначен Ахмедхаджаев Азим Исраилович.
До назначения Ахмедхаджаев А.И. занимал должность Заместителя хокима Джизакской области по вопросам инвестиций, инноваций, оказания содействия приватизированным предприятиям и развития малых промышленных зон и туризма.