“Issiqlik elektr stansiyalari” AJ markaziy apparati korrupsiyaga qarshi menejment bo‘yicha xalqaro standart sertifikatini qo‘lga kiritdi
• “Issiqlik elektr stansiyalari” AJ markaziy apparati korrupsiyaga qarshi menejment bo‘yicha xalqaro standart sertifikatini qo‘lga kiritdi
“Issiqlik elektr stansiyalari” AJ Boshqaruvi a’zolari va markaziy apparatiningmas’ul xodimlari Korrupsiyaga qarshi kurash bo‘yicha ISO 37001:2016 xalqaro sertifikatini qo‘lga kiritishdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 29 iyundagi “O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-6013-sonli Farmoni hamda ISO 37001:2016 “Korrupsiyaga qarshi kurashish menejmenti tizimlari – foydalanish bo‘yicha talablar va tavsiyalar” xalqaro standarti ijrosini taminlash maqsadida “Issiqlik elektr stansiyalari” AJ markaziy apparati vakillari “Cert academy group” xalqaro markazi tomonidan o‘qitilib, ISO 37001:2016 bo‘yicha xalqaro sertifikat olindi.
- Jamiyatimiz tizimida korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha tizimli ishlar amalga oshirilmoqda, o‘tgan davr davomida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha xalqaro talablarga javob beradigan 10 dan ortiq ichki-me’yoriy xujjatlar, korrupsiya risklarini kamaytirish bo‘yicha “Yo‘l xaritasi”ishlab chiqildi, - deb ta’kidlaydi “Issiqlik elektr stansiyalari” AJ Boshqaruv raisi Farhod Abdurahmonov. – Shuningdek, doimiy ravishda korrupsiya va unga qarshi kurashish usullari, Jamiyatda komplayens-nazorat tizimini takomillashtirishbo‘yichamas’ul rahbarlar va tarkibiy tuzilma xodimlari ishtirokida an’anaviy vap vebinar o‘quvlar o‘tkazib kelinmoqda.

Центральный аппарат АО «тепловые электрические станции» получил сертификат международного стандарта по антикоррупционному менеджменту
• Центральный аппарат АО «тепловые электрические станции» получил сертификат международного стандарта по антикоррупционному менеджменту
Члены правления АО «Тепловые электрические станции» и ответственные сотрудники центрального аппарата получили международный сертификат по противодействию коррупции ISO 37001:2016.
В целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 29 июня 2020 года УП-6013 «О дополнительных мерах по совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан» и международного стандарта ISO 37001:2016 «Системы антикоррупционного менеджмента-требования и рекомендации по использованию» представители центрального аппарата АО «Тепловые электрические станции» были обучены Международным центром «Cert academy group» и получили международный сертификат по ISO 37001:2016.
- В системе нашего общества проводится поэтапная работа по предупреждению коррупции, за истекший период разработано более 10 внутренних нормативных документов, отвечающих международным требованиям по противодействию коррупции, “Дорожная карта” по снижению коррупционных рисков, - отмечает председатель правления АО «Тепловые электрические станции» Фарход Абдурахманов.