ФУТБОЛ БЎЙИЧА БОШ ВАЗИР КУБОГИНИНГ БИРИНЧИ КУНГИ УЙИНЛАРИНИ ЭНЕРГЕТИКА ВАЗИРЛИГИ ЖАМОАСИ ҒАЛАБА БИЛАН БОШЛАДИ.
• ФУТБОЛ БЎЙИЧА БОШ ВАЗИР КУБОГИНИНГ БИРИНЧИ КУНГИ УЙИНЛАРИНИ ЭНЕРГЕТИКА ВАЗИРЛИГИ ЖАМОАСИ ҒАЛАБА БИЛАН БОШЛАДИ.
Пойтахтимиздаги  “Бунёдкор” футбол академиясининг машғулот майдонларида Бош вазир кубогининг футбол мусобақалари бўлиб ўтмоқда.
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги томондан ўтказилаётган ушбу мусобақа вазирликлар, идоралар, хўжалик бирлашмалари, йирик корхона ва ташкилотларнинг марказий аппарати ходимлари ўртасида футбол (эркаклар) ва волейбол (аёллар) бўйича ўтказилмоқда.
Мусобақанинг илк куни, яъни 19 октябрь куни бир қатор натижалар қайд этилган. Хусусан, унда Энергетика вазирлиги ва унга қарашли "Ўзбекнефтгаз" АЖ, "Ўзатом" агентлиги ва Иссиқлик электр станциялари жамоалари  ўз имкониятини кўрсата олди.
Хусусан, якунда Энергетика вазирлиги ва Республика маънавият ва маърифат маркази жамоаси 2:2 (пенальти - 5:3), Товар хом-ашё биржаси ва "Ўзатом" 3:1, "Кафолат" суғурта компанияси ва "Ўбекнефтгаз”  1:0, "Тошшаҳартрансхизмат" ва Иссиқлик электр станциялари  6:1 натижаларга эга бўлди.

КОМАНДА ПО ФУТБОЛУ МИНИСТЕРСТВА ЭНЕРГЕТИКИ В ПЕРВОМ МАТЧЕ ОДЕРЖАЛА ПОБЕДУ В СОРЕВНОВАНИИ КУБКА ПРЕМЬЕР-МИНИСТРА
• КОМАНДА ПО ФУТБОЛУ МИНИСТЕРСТВА ЭНЕРГЕТИКИ В ПЕРВОМ МАТЧЕ ОДЕРЖАЛА ПОБЕДУ В СОРЕВНОВАНИИ КУБКА ПРЕМЬЕР-МИНИСТРА
В Ташкенте на тренировочном поле академии по футболу «Бунёдкор», прошли соревнования по футболу за Кубок Премьер-министра.
Эти соревнования, организованные Министерством по физической культуре и спорту, проводятся по футболу среди мужчин и волейболу среди женщин сотрудников центрального аппарата министерств, ведомств, хозяйственных объединений, крупных предприятий и организаций.
19 октября в первой игре был определен ряд результатов. В частности команды Министерства энергетики и подведомственных ему АО «Узбекнефтегаз», агентства «Узатом» и Теплоэлектростанций смогли продемонстрировать свои возможности.
По итогам первого дня соревнований команды Министерства энергетики и Республиканского центра духовности и культуры в напряжённой борьбе в основное время матча зафиксировали счет 2:2, в серии послематчевых пенальти со счетом 5:3 победила команда Министерства энергетики, Товарно-сырьевая биржа и «Узатом» 3:1, страховая компания «Кафолат» и «Узбекнефтгаз» 1:0, «Тошшахартрансхизмат» и «Теплоэлектростанции» сыграли 6:1.