2021 yil 21 sentabr kuni Toshkent viloyatining Angren shahridagi 40-sonli Davlat maktabgacha taʼlim tashkilotida tarbiyalanuvchi bolalarga Energetika vazirligi tomonidan energotejamkorlik va energosamaradorlikka bag‘ishlangan 280 nusxa “Super Leo” kitoblari topshirildi.
Energetika vazirligi va ERIELL Group tomonidan bugungi kunda juda dolzarb bo‘lgan energotejamkorlik va energosamaradorlikka bag‘ishlangan kitob chop etilgan edi.
Kitobda energiya resurslari ishlab chiqarilib xonadonimizga yetib kelgunga qadar qanchalar mashaqqatli va qimmat ekanligi oddiy tilda tushuntirilgan. Kitob bugungi kunda barchamiz uchun juda zarur bo‘lgan energiya resurslaridan bolalikdanoq tejab foydalanishni o‘rgatadi.
- Haqiqatdan ham energiyatejamkorlik dalzarb mavzu. Bunga barchamiz o‘z hissamizni qo‘shishimiz kerak. Energiyadan tejab foydalansak, avvalo hamyonimizga foyda. Qolaversa, bugungi kunda ushbu zarur yoqilg‘ining kelajak avlodlarimizga ham yetib borishiga hissa qo‘shgan bo‘lamiz, - deydi Angren shahridagi 40-sonli Davlat maktabgacha taʼlim tashkiloti direktori Nodira Nabiyeva.
Maʼlumot uchun:
Ushbu kitoblar Energetika vazirligi tomonidan qator idora va tashkilotlar hamda maktabgacha taʼlim muassasalariga homiylik asosida topshirilmoqda.

Книги “Super Leo” переданы ангренским дошкольникам
Министерством энергетики Узбекистана передано 21 сентября т. г. 280 экземпляров книги “Super Leo” для детей государственного дошкольного учреждения № 40 города Ангрен Ташкентской области.
Новая детская книга, совместно выпущенная Минэнерго и группой компаний ERIELL, посвящена такой актуальной теме, как энергосбережение и энергоэффективность.
Через захватывающие приключения маленького героя – львенка Лео, в книге доступно и интересно объясняется, сколько труда и усилий требуется приложить для того, чтобы добыть энергоресурсы и доставить их в наши дома в виде электроэнергии, природного газа и т.д. Таким образом, занимательная история помогает понять детям ценность и важность энергоресурсов и их экономии, свой вклад в которую может внести даже ребенок.
- Энергосбережение - действительно актуальный вопрос. Мы все должны этому способствовать. Когда мы экономим энергию, мы в первую очередь приносим пользу нашим кошелькам. Кроме того, через энергосбережение мы будем способствовать тому, чтобы этими важными энергоресурсами пользовались и наши будущие поколения, - отметила директор Государственной организации дошкольного образования №40 г. Ангрена Нодира Набиева.
Для информации:
экземпляры новой познавательной книги для детей передаются Министерством энергетики ряду ведомств, организаций, а также дошкольных учреждений.