Toshkent shahrining Mirzo-Ulug‘bek tumanidagi 325-sonli Davlat maktabgacha taʼlim tashkilotida tarbiyalanuvchi bolalarga Energetika vazirligi tomonidan energotejamkorlik va energosamaradorlikka bag‘ishlangan 185 nusxa “Super Leo” kitoblari topshirildi.
Avval xabar qilinganidek, Energetika vazirligi va ERIELL Group kompaniyasi tomonidan bugungi kunda dolzarb bo‘lgan energotejamkorlik va energosamaradorlikka bag‘ishlangan kitob chop etilgan edi.
Kitobda energiya resurslari ishlab chiqarilib xonadonimizga yetib kelgunga qadar qanchalar mashaqqatli va qimmat ekanligi oddiy tilda tushuntirilgan. Kitob bugungi kunda barchamiz uchun juda zarur bo‘lgan energiya resurslaridan bolalikdanoq tejab foydalanishni o‘rgatadi.
Maʼlumot uchun: Ushbu kitoblar Energetika vazirligi tomonidan qator idora va tashkilotlar hamda maktabgacha taʼlim tashkilotlariga homiylik asosida topshirilmoqda.

Книги Super Leo переданы дошкольному образовательному учреждению № 325
Минэнерго подарило 185 экземпляров книг Super Leo, посвященных энергосбережению и энергоэффективности, детям из Государственного дошкольного образовательного учреждения № 325 Мирзо-Улугбекского района Ташкента.
Как сообщалось ранее, Минэнерго и группа компаний ERIELL выпустили книгу по энергосбережению, которая рассказывает о ценности природных ресурсов, о важности бережного отношения к ним, о том, как добывается газ, перерабатывается и вырабатывается электроэнергия.  Таким образом, занимательная история героя книги о маленьком львенке Лео помогает понять детям ценность и важность энергоресурсов и их экономии, свой вклад в которую может внести даже ребенок.
Для информации: экземпляры новой познавательной книги для детей передаются Министерством энергетики ряду ведомств, организаций, а также дошкольных учреждений.