"ЎЗБЕКНЕФТГАЗ" АЖ "MADE IN UZBEKISTAN" КЎРГАЗМАСИДА ҚАТНАШМОҚДА
2019 йилнинг 23-25 октябрь кунлари “Ўзэкспомарказ” миллий кўргазмалар мажмуасининг павильонлари ва очиқ майдонларида “Made in Uzbekistan” миллий маҳсулотлар халқаро кўргазмаси бўлиб ўтмоқда. Тадбир Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳамда "Ўзэксломарказ” МКМ томонидан Республика вазирлик, идора ва ташкилотлари билан ҳамкорликда ташкил этилган.
Мазкур тадбирнинг асосий мақсад ва вазифалари маҳаллий корхоналарнинг экспортга мўлжалланган маҳсулотларини намойиш этиш, мамлакатнинг экспорт салоҳияти, жумладан, миллий маҳсулотларнинг рақобатбардошлигини ошириш, шунингдек, хорижлик шериклар билан барқарор ва узоқ муддатли ҳамкорликни йўлга қўйишдан иборат.
Халқаро кўргазма экспозициялари қаторида "Ўзбекнефтгаз" АЖ маҳсулотлари ҳам ўрин олган. Булар: автомобиль газ баллонлари, полимер ва нефт маҳсулотлари, олтингугурт, композит ва металл газ баллонлар, полиэтилен қувурлар ва тайёр пластмасса маҳсулотлари.
Кўргазма дастурига кўра, иккита сессияга бўлинган тематик конференциялар бўлиб ўтиши режалаштирилган. Биринчи кун енгил саноат, қишлоқ-хўжалиги шароб ва май ичимликлари тармоғи, шунингдек, карантин ва стандартлаштириш каби соҳаларни ривожлантириш йўналишлари бўйича сессиялар бўлиб ўтди.
Иккинчи кундаги сессияда машинасозлик, металлургия, нефть-газ, кимё, фармацевтика, қурилиш электротехника саноати йўналишлари бўйича маърузачилар иштирок этишди.
“Ўзбекнефтгаз” АЖ томонидан Инвестицион лойиҳаларни ривожланитириш Департаменти бошлиғи Х. Тураев маъруза қилди.
Кўргазманинг якуний кунида унинг натижалари сарҳисоб қилинади, имзоланган экспорт шартномалари натижалари эълон қилинади, шунингдек, иштирокчилар орасидан “Энг яхши инновацион стенд”, “Энг куп ташриф буюрувчи стенд” ва бошқа номинацияларда ғолиб бўлганларни тақдирлаш маросими бўлиб ўтади.

АО "УЗБЕКНЕФТЕГАЗ" УЧАСТВУЕТ В МЕЖДУНАРОДНОЙ ВЫСТАВКЕ "MADE IN UZBEKISTAN"
С 23 по 25 октября 2019 г. в павильонах и на открытых площадях АО НВК «Узэкспоцентр» проходит Международная выставка национальной продукции «Made in Uzbekistan», организуемая Министерством инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан и АО НВК «Узэкспоцентр» совместно с республиканскими министерствами, ведомствами и организациями.
Основными целями и задачами данного мероприятия является демонстрация экспортоориентированной продукции отечественных предприятий, повышение экспортного потенциала страны, в том числе, повышение конкурентоспособности отечественной продукции, а также налаживание устойчивого и долгосрочного сотрудничества с зарубежными партнерами.
На стенде АО "Узбекнефтегаз" представлены такие продукции как: автомобильные газовые баллоны, полимерные и нефтепродукты, газовая сера, металлические и композитные газовые баллоны, полиэтиленовые трубы и готовые пластмассовые изделия.
В программе выставки запланированы проведение тематических конференций, разделенных на две сессии. В первый день проведены сессии по направлению развития таких отраслей, как легкая промышленность, сельскохозяйственная и вино-водочная, а также в области карантина и стандартизации.
Во второй день состоялась вторая сессия, во время которой было выступление докладчиков по направлению машиностроение, металлургическая, нефтегазовая, химическая, фармацевтическая, строительная и электротехническая промышленности.
Со стороны АО «Узбекнефтегаз» с докладом выступил начальник Департамента по развитию  инвестиционных проектов  Х.Тураев.
В последний день проведения данной выставки состоится подведение итогов выставки, объявление результатов заключенных экспортных контрактов, а также пройдет церемония награждения среди участников, в таких номинациях, как «Лучший инновационный стенд», «Самый посещаемый стенд» и других.