Энергетика вазирлиги тизимидаги “Иссиқлик электр станциялар” АЖ марказий аппарати сифат менежмент тизими бўйича халқаро стандарт сертификатини қўлга киритди
• Энергетика вазирлиги тизимидаги “Иссиқлик электр станциялар” АЖ марказий аппарати сифат менежмент тизими бўйича халқаро стандарт сертификатини қўлга киритди
Энергетика вазирлиги тизимидаги “Иссиқлик электр станциялар” АЖ Бошқаруви аъзолари ва марказий аппаратининг масъул ходимлари “Сифат менежмент тизими” бўйича ISO 9001:2015 халқаро сертификатини қўлга киритишди.
Бугунги кунда сифатни бошқариш масалалари нафақат республика корxоналари ва ташкилотлари, балки умуман мамлакатнинг иқтисодий манфаатлари диққат марказида. Иқтисодиётнинг барча соҳаларидаги ташкилотларда xалқаро стандартларга мос сифатни бошқариш тизимини жорий этишга катта эътибор қаратилмоқда.
Шундай экан, сифат менежмент тизимини ҳалқаро стандарти ижросини таъминлаш мақсадида “Иссиқлик электр станциялар” АЖ марказий аппарати вакиллари “Cert academy group” халқаро маркази томонидан ўқитилиб, ISO 9001:2015 бўйича халқаро сертификат олинди.
- Жамиятимизда  халқаро мақомдаги сифат менежмент тизимини жорий қилиш,  сифатга содиқликни намойиш қилиш, истеъмолчилар талабларини максимал даражада қаноатлантиришга интилиш ва ўз фаолиятини доимий яxшилаб бориш имкониятини янада оширади, - деб таъкидламоқда “Иссиқлик электр станциялар” АЖ Бошқарув раиси Фарҳод Абдураҳмонов.
ISO 9001:2015 стандартининг “Иссиқлик электр станциялари” акциядорлик жамиятида  жорий этилиши рақобатбардошликнинг стратегик асоси ҳисобланиб, бошқарув ва хизмат кўрсатиш тизимини такомиллаштириш ишлаб чиқариш фаолияти самарадорлигини ошириш, мавжуд молиявий, теxник ва кадр ресурсларидан оқилона фойдаланиш имконини беради.

Курируемое Минэнерго центральный аппарат АО «Тепловые электрические станции» получил сертификат международного стандарта системы менеджмента качества
• Курируемое Минэнерго центральный аппарат АО «Тепловые электрические станции» получил сертификат международного стандарта системы менеджмента качества
Члены правления АО «Тепловые электрические станции» и ответственные сотрудники центрального аппарата получили международный сертификат ISO 9001:2015 системы менеджмента качества.
Сегодня вопросы управления качеством находятся в центре внимания не только предприятий и организаций республики, но и экономических интересов страны в целом. Большое внимание уделяется внедрению системы менеджмента качества, соответствующей международным стандартам, в организациях всех отраслей экономики.
Таким образом, в целях обеспечения исполнения международного стандарта системы менеджмента качества представители центрального аппарата АО «Тепловые электрические станции» были обучены Международным центром «Cert academy group» и получили международный сертификат ISO 9001:2015.
- Внедрение в нашем обществе системы менеджмента качества международного статуса - это демонстрация приверженности качеству, а также еще больше увеличение возможности стремление к максимальному удовлетворению интересов потребителей и совершенствование своей деятельности, - отмечает председатель правления АО «Тепловые электрические станции» Фарход Абдурахманов.
Внедрение стандарта ISO 9001:2015 является стратегической основой конкурентоспособности, в АО «Тепловые электрические станции» это даст возможность совершенствование системы управления и обслуживания, повысить эффективность производственной деятельности, рационально использовать имеющиеся финансовые, технические и кадровые ресурсы.