Ўзбекистон энергетика, нефть-газ саноати ва геология ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши тизимидаги касаба уюшма қўмиталарининг бир гуруҳ фаоллари тақдирланди
• Ўзбекистон энергетика, нефть-газ саноати ва геология ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши тизимидаги касаба уюшма қўмиталарининг бир гуруҳ фаоллари тақдирланди
Аввал хабар қилганимиздек, бугун, 11 ноябрь санаси Республикамизда касаба уюшмалари куни кенг нишонланди. Шу муносабат билан, Ўзбекистон энергетика, нефть-газ саноати ва геология ходимлари касаба уюшмаси Республика кенгашида катта тадбир бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон энергетика, нефт-газ ва геология ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши раиси Шуҳрат Қурбонов, Ўзбекистон Энергетика вазирлиги масъул ходимлари, Тармоқ касаба уюшма Республика Кенгаши тизимидаги касаба уюшма қўмиталари раислари ҳамда Миср Араб Республикаси “Коммунал ташкилотлар Бош касаба уюшмаси” президенти Хешам Ахмед Фуад Ахмед бошчилигидаги делегацияси аъзолари иштирок этди.
Тадбир давомида Ўзбекистон энергетика, нефть-газ ва геология ходимлари касаба уюшмаси ва Миср Араб Республикаси “Коммунал ташкилотлар Бош касаба уюшмаси” ўртасида меморандум имзоланди.
Унда таъкидланганидек, бугунги кунда Ўзбекистон энергетика, нефть-газ саноати ва геология ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши таркибида 342 та бошланғич касаба уюшма ташкилотини бирлаштирган бўлиб, унинг аъзолари сони 190 минг нафардан ортиқни ташкил қилади. Республика Кенгаши томонидан соҳа хизматчиларининг ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилиш, уларни ижтимоий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш борасидаги ишлари алоҳида таҳсинга сазовор.
Тадбирда Тармоқ касаба уюшма Республика Кенгаши тизимидаги касаба уюшма қўмиталарида фаолият олиб бораётган бир гуруҳ фаоллари иш берувчилар билан ижтимоий шерикликни кучайтириш, ходимларнинг ижтимоий-иқтисодий манфаатлари ва меҳнат ҳуқуқларини ҳимоя қилиш борасидаги самарали меҳнати учун Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлигининг Фахрий ёрлиғи билан тақдирланди.
Халқ хизматида мустаҳкам бел боғлаган сиз каби жонкуяр ва фидойи ходимларни байрам билан самимий муборакбод этамиз. Сизларга сиҳат-саломатлик, масъулиятли ва серқирра фаолиятингизда улкан зафарлар тилаймиз.

Награждена члены профсоюзных организаций Республиканского совета профсоюзов энергетики, нефтегазовой промышленности и геологии Узбекистана
• Награждена члены профсоюзных организаций Республиканского совета профсоюзов энергетики, нефтегазовой промышленности и геологии Узбекистана
11 ноября, в республике широко отмечается День профсоюзов. В связи с этим в Республиканском совете профсоюза работников энергетики, нефтегазовой промышленности и геологии Узбекистана прошло масштабное мероприятие.
В нем приняли участие Республиканский совет профсоюза работников энергетики, нефтегазовой промышленности и геологии Узбекистана, должностные лица Министерства энергетики Узбекистана и председатели профкомов Республиканского совета профсоюзов.
Гостями встречи стала делегация Всеобщего союза коммунальных предприятий Арабской Республики Египета во главе с президентом союза Хешамом Ахмедом Фуадом Ахмедом.
В рамках мероприятия состоялось подписание меморандума о сотрудничестве между Республиканским Советом профсоюза работников энергетики, нефтегазовой промышленности и геологии и Всеобщим союзом коммунальных предприятий Арабской Республики Египет.
В настоящее время Республиканский совет профсоюза энергетики, нефтегазовой промышленности и геологии Узбекистана объединяет 342 первичных профсоюза, которые насчитывают более 190 тысяч членов. Особо следует отметить работу Республиканского совета по защите прав и интересов сотрудников, их социальной поддержке.
На мероприятии ряд активистов, работающих в профкомах Республиканского совета, награждены Почетными грамотами Министерства энергетики Республики Узбекистан за эффективную работу по укреплению социального партнерства с работодателями, защите социальной сферы, интересов и трудовых прав.