Шеров Рустам Чўлиевич “Ўзбекнефтгаз” АЖ бошқаруви раиси ўринбосари этиб тайинланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёев томонидан нефть ва газ соҳасини ислоҳ қилиш, трансформация жараёнларини тезлаштириш бўйича қарорлар қабул қилинган ҳамда ижросини таъминлашда тизим айрим бўғинларида узилишлар бўлаётгани, бунинг учун кадрлар алмашинувини амалга ошириш зарурияти пайдо бўлди.
2019 йил 24 июндан буён “Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқаруви раисининг қазиб чиқариш бўйича ўринбосари лавозимида фаолият юритиб келаётган Алишер Сайфуллаевич Мустафоев лавозимидан озод этилди.
Унинг ўрнига Муборак нефть ва газ қазиб чиқариш бошқармаси директори Рустам Чўлиевич Шеров “Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқаруви раисининг қазиб чиқариш бўйича ўринбосари лавозимига тайинланди.
Маълумот учун: Рустам Шеров 1978 йили Қашқадарё вилояти, Муборак туманида туғилган. У нефт ва газ соҳасидаги фаолиятини 2002 йилда “Муборакнефтгаз” УКда геологликдан бошлаган. “Ўзгеобурғунефтгазқазибчиқариш” АЖда турли лавозимларда, “Ўзнефтгазқазибчиқариш” АЖда Бошқаруви раис лавозимида фаолият юритган.
Бошқарув раисининг қазиб чиқариш бўйича ўринбосари углеводородлар қазиб олишни кўпайтиришга, янги нефть ва газ иншоотларини фойдаланишга топширишни тезлаштиришга, жараёнларни интенсивлаштириш бўйича чора-тадбирларни ишлаб чиқишга ва замонавий ривожланиш усулларига йўналтирилган комплекс чора-тадбирларни ташкил этиш ва амалга оширишга масъулдир.

Шеров Рустам Чулиевич назначен заместителем председателя правления АО «Узбекнефтегаз»
Президентом Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёевым были приняты решения по ускорению процессов реформирования и трансформации нефтегазовой сферы, в обеспечении исполнения этих задач на отдельных участках системы наблюдаются перебои, и для этого возникла необходимость в кадровых перестановках.
Алишер Сайфуллаевич Мустафаев, занимающий с 24 июня 2019 года должность заместителя Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» по добыче, освобожден от занимаемой должности.
Заместителем Председателя Правления по добыче назначен директор Мубарекского нефтегазодобывающего управления Шеров Рустам Чулиевич.
Рустам Шеров родился в 1978 году в Мубарекском районе Кашкадарьинской области. Свою деятельность в нефтегазовой отрасли он начал в 2002 году геологом в УП «Мубарекнефтегаз». Также работал на разных должностях в АО «Узгеобургунефтегазгазибчикариш» и в должности председателя правления АО «Узнефтегазгазибчикариш».
Заместитель Председателя Правления по добыче ответственный за организацию и осуществление мероприятий по увеличению добычи углеводородов, ускорению ввода в эксплуатацию новых нефтегазовых объектов, разработке мероприятий по интенсификации процессов и реализации комплексных мероприятий, направленных на современные методы развития.