Жорий йилда паст кучланишли электр тармоқларини янгилаш, жумладан “Обод қишлоқ” ва “Обод маҳалла” давлат дастурлари доирасида тизимли ишлар амалга оширилади
• Жорий йилда паст кучланишли электр тармоқларини янгилаш, жумладан “Обод қишлоқ” ва “Обод маҳалла” давлат дастурлари доирасида тизимли ишлар амалга оширилади
Жорий йилда паст кучланишли электр тармоқларини янгилаш, жумладан “Обод қишлоқ” ва “Обод маҳалла” давлат дастурлари доирасида тизимли ишлар амалга оширилади.
Хусусан, узунлиги 15 000 км бўлган электр узатиш тармоқлари ва 4 000 та трансформатор пунктлари янгиланади ва реконструкция қилинади.
Маълумот учун: 2021 йилда узунлиги 15 000 км бўлган электр узатиш тармоқлари ва 4 000 та трансформатор пунктлари янгиланди ва реконструкция қилинди.

В текущем году планируется проведенение планомерной работы по модернизации низковольтных электрических сетей, в том числе в рамках государственных программ «Обод кишлок» и «Обод махалля»
• В текущем году планируется проведенение планомерной работы по модернизации низковольтных электрических сетей, в том числе в рамках государственных программ «Обод кишлок» и «Обод махалля»
В текущем году планируется проведенение планомерной работы по модернизации низковольтных электрических сетей, в том числе в рамках государственных программ «Обод кишлок» и «Обод махалля».
В частности, будет модернизировано и реконструировано 15 000 км линий электропередачи и 4 000 трансформаторных подстанций
Для справки: В 2021 году модернизировано и реконструировано 15 тыс. км линий электропередачи и 4 тыс. трансформаторных пунктов.