2022 йилда “Обод қишлоқ” ва “Обод маҳалла” давлат дастурлари доирасида истеъмолчиларнинг газ таъминотини янада яхшилаш борасида тизимли ишлар амалга оширилади
• 2022 йилда “Обод қишлоқ” ва “Обод маҳалла” давлат дастурлари доирасида истеъмолчиларнинг газ таъминотини янада яхшилаш борасида тизимли ишлар амалга оширилади
2022 йилда “Обод қишлоқ” ва “Обод маҳалла” давлат дастурлари доирасида истеъмолчиларнинг газ таъминотини янада яхшилаш борасида тизимли ишлар амалга оширилади.
Хусусан, узунлиги 370 км бўлган газ тармоқлари ва 1 008 та газ тақсимлаш пунктлари янгиланади ва реконструкция қилинади.
Қўшимча равишда 5 289 дона суюлтирилган газ баллонлари етказиб берилади. Бу 2021 йилга нисбатан 31,1 фоизга кўпни ташкил қилади.
Маълумот учун: 2021 йилда узунлиги 296 км бўлган газ тармоқлари ва 855 та газ тақсимлаш пунктлари янгиланди ва реконструкция қилинди ҳамда қўшимча равишда 3650 дона суюлтирилган газ баллонлари етказиб берилди.

В текущем году в рамках государственных программ «Обод кишлок» и «Обод махалля» будет проведена планомерная работа по дальнейшему улучшению газоснабжения у потребителей
• В текущем году в рамках государственных программ «Обод кишлок» и «Обод махалля» будет проведена планомерная работа по дальнейшему улучшению газоснабжения у потребителей
В текущем году в рамках государственных программ «Обод кишлок» и «Обод махалля» будет проведена планомерная работа по дальнейшему улучшению газоснабжения у потребителей.
В частности, будет модернизировано и реконструировано 370 км газовых сетей и 1008 газораспределительных пунктов.
Кроме того, будет доставлено 5 289 баллонов со сжиженным газом, что на 31,1 % больше 2021 года.
Для справки: в 2021 году было модернизировано и реконструировано 296 км газовых сетей и 855 газораспределительных пунктов, поставлено дополнительно 3650 баллонов сжиженного газа.