“Дубай – EXPO” халқаро кўргазмаси доирасида “Ўзбекистон энергетика ҳафталиги” ўз ишини бошлади
Жорий йилнинг 12-16 февраль кунлари Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида “Дубай – EXPO 2020” халқаро кўргазмаси доирасида “Ўзбекистон энергетика ҳафталиги” бўлиб ўтади.
Бугун ҳафталикнинг расмий очилиш маросими бўлиб ўтди.
Унда мамлакатимизда сўнги йилларда ёқилғи-энергетика комплекси соҳасида амалга оширилган лойиҳалар, уларнинг натижадорлиги ва эришилган ютуқлар ҳақида маълумот берилади.
Шунингдек, юртимизда мазкур соҳани янада ривожлантириш бўйича халқаро ҳамкорликни ривожлантириш, янги инвестиция лойиҳаларини кенг жалб этиш бўйича тизимли ишлар олиб борилади.
Ҳафталикда Энергетика вазирлиги, “Ўзбекнефтьгаз” АЖ, “Иссиқлик электр станциялари” АЖнинг лойиҳалари тақдимотлари, “В2В” форматдаги учрашув ва музокаралар бўлиб ўтиши кутилмоқда.

«Неделя энергетики Узбекистана» начинает свою работу
12-16 февраля пройдет Uzbekistan Energy Week в рамках международной выставки EXPO 2020 в Дубае, Объединенные Арабские Эмираты.
Сегодня состоялась официальная церемония открытия Недели. На ней будут представлены эффективные проекты, реализованные за последние годы в топливно-энергетическом комплексе страны.
Кроме того, в энегетическом секторе Узбекистана активно ведется работа по развитию международного сотрудничества с целью привлечения новых инвестиций для реализации инновационных проектов.
В ходе Недели запланировано проведение презентации проектов Министерства энергетики, АО «Узбекнефтегаз», АО «Тепловые электрические станции», встречи и переговоры в формате «В2В».