EXPO 2020 Dubai - Uzbekistan Energy Week: “Uzbekistan GTL” заводи “HIMA” компанияси билан шартномалар имзолади
2022 йил 13 феврал куни “EXPO 2020” бутунжаҳон кўргазмасида (Дубай, БАА) Ўзбекистон энергетика ҳафталиги доирасида “Uzbekistan GTL” саноат учун интеллектуал хавфсизлик ечимларининг нуфузли етказиб берувчиларидан бири “HIMA” компанияси билан шартнома имзолади.
Ўзбекистондаги GTL заводида узлуксиз ишлаб чиқариш циклини, барқарор технологик ва саноат хавфсизлигини таъминлаш мақсадида заводни энг янги автоматлаштириш ва хавфсизлик тизимлари жорий этилади. “Hima Middle East ZFE” компанияси “Uzbekistan GTL” заводида “Hima Smart Safety Management” ва “Safety Lifecycle Services” каби рақамли хавфсизликни автоматлаштириш соҳасидаги интеллектуал тизимларини ўрнатишни таъминлаб беради.
Бундан ташқари, имзоланган шартномалар доирасида GTL заводининг мутахассислари учун сервис ва техник ёрдам кўрсатиш, шунингдек, ихтисослаштирилган тренингларни ташкил этиш кўзда тутилган.
“HIMA” одамларни, атроф-муҳитни ва капитал активларни ҳимоя қилиш мақсадида технологик ва темир йўл саноати учун хавфсизлик билан боғлиқ автоматлаштириш ечимлари бўйича дунёдаги етакчи мустақил етказиб берувчи ҳисобланади. 1908 йилда ташкил этилган ва бош офиси Германияда жойлашган бу компания 800 га яқин ходимга эга ва дунёнинг 50 дан ортиқ мамлакатда фаолият кўрсатади.

EXPO 2020 Dubai - Uzbekistan Energy Week: Uzbekistan GTL подписал контракты с компанией HIMA
13 февраля 2022 года в рамках Недели энергетики Узбекистана на Всемирной выставке «Экспо-2020» (Дубай, ОАЭ) Uzbekistan GTL подписал контракт с одной из самых авторитетных поставщиков интеллектуальных решений в области безопасности для промышленности, компанией HIMA.
В целях обеспечения непрерывного производственного цикла, стабильной технологической и промышленной безопасности на заводе GTL в Узбекистане будут внедрены новейшие систем автоматизации и безопасности завода. Hima Middle East ZFE обеспечит установку на заводе Uzbekistan GTL интеллектуальные системы автоматизации в области цифровой безопасности такие как «Hima Smart Safety Management» и «Safety Lifecycle Services».
Кроме того, в рамках подписанных контрактов предусматривается оказание сервисной и технической поддержки, а также организация специализированного обучения для специалистов завода GTL.
HIMA является ведущим в мире независимым поставщиком решений по автоматизации, связанных с безопасностью, для технологической и железнодорожной промышленности, чтобы защитить людей, окружающую среду и капитальные активы. Основанная в 1908 году со штаб-квартирой в Германии, компания насчитывает около 800 сотрудников и работает более чем в 50 точках по всему миру.