6-7 НОЯБРЬ КУНЛАРИ АЙРИМ ҲУДУДЛАРДА ЭЛЕКТР ТАЪМИНОТИДА ВАҚТИНЧА УЗИЛИШ БЎЛАДИ
Бугун 6 ноябрь куни соат 10:00 дан 17:00 га қадар Тошкент шаҳар Олмазор туманининг “Соғбон 1-2 туп”, “Қизил тут”, “Пахта”, “Лангар”, “Ленточний”, “Қўш тут”, “Муҳокама” кўчаларида ва “Зарқайнар” супермаркетларида трансформатор пунктлари ва электр узатиш тармоқларида мукаммал таъмирлаш ишлари олиб борилиши сабабли электр энергиясида вақтинчалик узилиш бўлади.
Андижон вилоятининг айрим худудларида бугун 6 ноябрь куни соат 09:00 дан 17:00 га қадар 35/10 кВ кучланишли "Оҳунбобоев" подстанциясида режали мукаммал таъмирлаш ишлари олиб борилиши сабабли, Андижон шаҳар ва тумандаги “Янгиҳаёт”, “Аббос Бакиров”, “Абдулла Аҳмедонов”, “Боғишамол”, “Жаҳонобод”, “Завроқ”, “Оғуллик”, “Боғи Бобур” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудларида яшовчи аҳоли хонадонларида;
Избоскан туманида жойлашган 110/35/10 кВ кучланишли “Пахтакор” подстанциясидан чиқувчи “Қайрат”, “Зиёкор” электр узатиш тармоқларида мукаммал таъмирлаш ишлари олиб борилиши сабабли, “Мирзо Улуғбек” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида яшовчи аҳоли хонадонларида;
6 кВ кучланишли “Марказий тақсимлаш шоҳобчаси-2” электр узатиш тармоғида режали мукаммал таъмирланиши сабабли, Андижон шаҳридаги “Ўзбекистон”, “Хўтанариқ” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудидага аҳоли хонадонларида ҳам электр таъминотида вақтинчалик узилишлар бўлади.
Шунингдек, Қорақалпоғистон республикасининг айрим ҳудудлари ҳамда Хоразм вилоятининг Хонқа, Боғот, Ҳазорасп, Питнак туманларида Тахиатош-Хоразм-Саримой йўналишидаги тармоқларда 220 кВ кучланишдаги электр узатиш тармоғининг ўтказилиши ва “Тахиатош иссиклик электр станцияси”даги 7 энерго блок таъмирланаётганлиги сабабли 6-7 ноябрь кунлари электр энергиясида узилишлар бўлади.

6-7 НОЯБРЯ НА НЕКОТОРЫХ ТЕРРИТОРИЯХ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН БУДЕТ ВРЕМЕНОЕ ОТКЛЮЧЕНИЕ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ ЭНЕРГИИ
• 6-7 НОЯБРЯ НА НЕКОТОРЫХ ТЕРРИТОРИЯХ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН БУДЕТ ВРЕМЕНОЕ ОТКЛЮЧЕНИЕ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ ЭНЕРГИИ
Сегодня 6 ноября, с 10:00 до 17:00 в Алмазарском районе города Ташкента на улицах «Согбон туп. 1-2», «Кизил тут», «Пахта», «Лангар», «Ленточный», «Куш тут» «Мухокама» и в супермаркете «Заркайнар» пройдут временные отключения электрической энергии из-за капитального ремонта трансформаторных пунктов и линий электропередач.
В некоторых районах Андижанской области 6 ноября с 9:00 до 17:00 в связи с плановым ремонтом на 35/10 кВ подстанции «Охунбобоев» в жилых домах расположенных на территории махаллинских комитетов «Янгихаёт», «Аббос Бакиров» и «Абдулла Ахмедонов», «Богишамол», «Джахонобод», «Заврок», «Огулик», «Боги Бобур»;
В Избасканском районе в результате капитального ремонта линий электропередач «Кайрат» и «Зиёкор» подключенные к подстанции «Пахтакор» 110/35/10 кВ в жилых домах расположенных на территории махаллинского комитета «Мирзо-Улугбек»;
В связи с запланированным капитальным ремонтом 6 кВ линии электропередачи «Марказий таксимлаш шахобчаси-2» в жилых домах расположенных на территории махаллинского комитета «Узбекистан», «Хотанарик» города Андижан также пройдут временные отключения электрической энергии.
Также 6-7 ноября в связи с проведением 220 кВ новой линии электропередачи на линии Тахиаташ-Хорезм-Саримой и с ремонтом 7 энергоблоков на «Тахиаташской ТЭС» пройдут временные отключения электрической энергии в некоторых районах Республики Каракалпакстан и в районах Хонка, Багат, Хазорасп, Питнак Хорезмской области.