• Ҳурматли истеъмолчилар!
Телеграм ижтимоий тармоғи орқали Энергетика вазирлигининг расмий гуруҳи сифатида «ЭНЕРГЕТИКЛАР, расмий мухокамалар канали» фейк канал иш юритаётганлиги маълум бўлди.
Ушбу норасмий гуруҳ 8 минг 600 дан ортиқ обуначиларга эга бўлиб, берилаётган материалларнинг савияси ва турли соҳага оид материаллар бериб борилиши билан ҳам расмий гуруҳ эмаслиги кўриниб турибди. Шуни яна алоҳида таъкидлаш керакки, гуруҳнинг маълумотлар қисмида Энергетика вазирлиги - «енергетика вазирлиги» тарзида жуда қўпол ҳато билан ёзилганлигини кўриш мумкин.
Ушбу каналда чиқарилаётган материалларга ва каналга ишонмасликни, бу канал норасмий бўлиб, вазирлик ва унинг тасарруфидаги ташкилотларга ҳеч қандай алоқаси йўқлигини маълум қиламиз.
Гуруҳ админларини давлат ташкилоти (Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлиги) номидан иш юритиш қонун олдида жавобгарлик борлиги ҳақида огоҳлантирамиз.

Стало известно, что фейковый канал «ЭНЕРГЕТИКА, официальный дискуссионный канал» действует, как официальная группа Минэнерго в мессенджере Telegram.
Эта неформальная группа насчитывает более 8600 подписчиков и не является официальной группой по уровню предоставляемых материалов и предоставлению материалов из различных областей. Также следует отметить, что в разделе данных группы написано «енергетика вазирлиги», что является грубейшей ошибкой.
Хотим сообщить вам, что мы не доверяем материалам, опубликованным на этом канале. Он является неофициальным и не имеет никакого отношения к министерству и подведомственным ему организациям.
Хотим предупредить администраторов группы, что действия от имени государственной организации (Министерства энергетики Республики Узбекистан) преследуются законом.